×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. augusts, 2013
Drukāt

Grieķijā imigrantu aizturēšanas nometnē izcēlies dumpis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nemieros Grieķijas imigrantu aizturēšanas nometnē netālu no Atēnām sestdien, 10.augustā, ievainoti desmit policisti, informēja policija.

Sadumpojušies imigranti aizdedzināja gultas matračus un apmētāja policiju ar akmeņiem un citiem priekšmetiem. Tomēr policijai palēnām izdevās atgūt kontroli pār situāciju.

Nemieru laikā vairākiem imigrantiem izdevies izbēgt, un policija pašlaik viņus meklē, informēja policijas preses pārstāve.

Cik imigrantu nemieros tikuši ievainoti, policija vēl nezināja teikt.

Nometnē policijas uzraudzībā mitinās aptuveni 1200 imigrantu, galvenokārt no Pakistānas un Afganistānas.

Šī un vēl vairākas līdzīgas nometnes tika izveidotas kopš pagājušā gada, lai repatriētu vairākus tūkstošus nelegālo imigrantu.

Dumpis sākās pēc tam, kad imigranti tika informēti par uzturēšanās laika pagarināšanu nometnē, proti, ka maksimālais nometnē pavadāmais laiks pagarināts no gada līdz 18 mēnešiem.

Cilvēktiesību organizācijas apgalvo, ka imigranti nometnē cieš no policistu pāridarījumiem un viņiem liegta pienācīga veselības aprūpe.

Pagājušajā nedēļā kreisus uzskatus pārstāvošā organizācija KEERFA paziņoja, ka apsargi piekāvuši musulmaņu imigrantus, kamēr viņi skaitījuši lūgšanas.

Savukārt Jūlijā KEERFA ziņoja, ka nometnē viens afgānis miris no plaušu infekcijas, jo apsargi mēnešiem ilgi ignorējuši aizturētā sūdzības par veselības stāvokli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+