×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Valsti nevar izmest no eirozonas. Saruna ar grieķu politiķi Georgiosu Kirtsosu (11)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Partija, kas sola palielināt valsts tēriņus un tajā pašā laikā mazināt nodokļus, visticamāk, nesaka taisnību,” tā grieķu centriski labējais politiķis, Eiropas Parlamenta deputāts Georgioss 
Kirtsoss par kreiso radikāļu “Syriza” politiku pirms šonedēļ gaidāmajām izšķirošajām parlamenta vēlēšanām Grieķijā. G. Kirtsoss uzskata, ka neviens nevēlas, lai Grieķija no eirozonas izstātos, taču tā var izrādīties realitāte, ja valsts jaunas valdības iespaidā ies aizdevējiem pretēju ceļu.

– Kāda situācija patlaban ir valstī pirms vēlēšanām?

– Ekonomiskā situācija kopš 2014. gada otrā semestra pamazām ir sākusi uzlaboties, taču ir vēl daudz darāmā, lai Grieķijas ekonomika sāktu dinamiski attīstīties, lai mazinātos bezdarbs, jo patlaban tas ir ļoti augsts. Ap 26 procentiem no visiem iedzīvotājiem ir bez darba.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Ir jau viena šaika Latvijas “haizivis” saķērušas arī grieķu šiverētājus un gozējas dienvidu saulītē, mutes virinādamas.

 2. grieķi izdomājuši Atbildēt

  ka var pasutit briseli 3 mājas tālāk un tā neko neizdarīs, vienalga dos naudu, un atmaksās grieķu parādus

  • Diženie Latvijas ekonomisti sarosījušies… Ja salīdzina Latvijas un Grieķijas kopproduktu, Grieķijā cilvēki uz galviņām saražo 8x vairāk nekā slinkie latvieši. To protams var arī izskaidrot ar to, ka grieķiem vairāk maksā, bet tad tas nozīmētu, ka Latvijas kompāniju īpašniekiem paliek vairāk kabatā, bet arī ar to pašu kabatā stūķēšanu kā latvieši nebūs strādīgāki par grieķiem, tā arī nebūs.

   No vienas puses tas arī ir risinājums – pasūtīt SVF, kas diktē savus noteikumus – tāpat arī Latvijai vajadzēja glābt Parex banku un arī Latvija ir uzsēdusies uz tās pašas adatas. Ja salīdzina Grieķiju un Latviju, tev ir jāiet paraudāt – Latvija ir tik nabaga, ka viņas parāds 8 miljardi ir 100% no kopprodukta, kamēr Grieķijas 320 miljardi eiro ir tikai 180%. Tā ir milzīga atšķirība ar Latviju… :/ mēs esam nabagi. Pie tam ļoti nabagi. Grieķi ātrāk nomaksās savu parādu, kā Latvija savējo…

   Kas attiecas uz citām problēmām – kamēr Brisele izliksies nemanām migrantu problēmas, tās būs papildus nasta visām dienvidu Eiropas valstīm un šeit gan Brisele ir uzgrūdusi šo problēmu Itālijai, Spānijai un Grieķijai.

   • ir tik viena nelaime Atbildēt

    grieķi ir parādā 160% no sava kopprodukta. realitātē viņiem sen vairs nekas nepieder un vel viņi ir parādā. nav gruti lielities ar bagātibu kuras reāli nav

 3. Viss ir diezgan loģiski – Eiropas dienvidos dzīvo slinkāki cilvēki, kas arī grib dzīvo labi. Pieaug parādi, bet ilgi tā nevar. Ja grib risinājumu, tad jāmet pašiem slinkums pie malas. No otras puses, strādīgajiem vāciešiem šādus sliņķus vajag, jo kas tad pirks viņu strādīgi saražotās mantas? Ja nav naudas, lūdzu, iedosim aizdevumu. Problēma drīzāk ir globālā attieksmē pret lietām, ko divos vārdos var nosaukt – patērētāju sabiedrība.

  • Problēmas Eiropas dienvidos radās ap 2008. gadu. Diemžēl nav tik vienkārši izskaidrot ar slinkumu – visa Grieķijas ekonomika balstās pārsvarā uz tūrismu un lauksaimniecību. Un lai saprastu iemeslus, ir jāparakņājas pagātnē kas tur radās par problēmām un kā mainījās tirgus un kā panīka visa ekonomika un arī ražošana.

   Nevajag spļaut akā no kuras pašiem jādzer. Attīstītās valstis, kā Vācija, kas nav slinkas pēc tavas izpratnes ir bagātas tāpēc, ka ražo tehnoloģiski attīstītas lietas, par kurām maksā vairāk, kā piemēram par lauksaimniecības produktiem… bet vēl jau ir tāda nozēlojamu valstu grupa, kuras ir vēl zemāk par Grieķiju un kura pārtiek no derīgo izrakteņu tirdzniecības, koku ciršanas un citu dabas produktu noplicināšanas – un Latvija ir šajā grupā(ar nepamatoti uzpūsto nekustamo īpašumu pārdošanas burbuli – arī ar iespēju iegūt atļaujas uzturēties ES), jo tās eksportējamie materiāli, kas ienes ienākumus pārsvarā ir koksne(pie tam neapstrādāta).

 4. Jā, visai interesanti. Ja nu tā Syriza uzvar vēlēšanās un slaidi uzšpļauj tām aizdevēju prasībām? Un uzšpļauj arī tām prasībām izstāties no Eirozonas? Un uzšpļauj visiem ES izvirzītajiem ierobežojošajiem un apgrūtinošajiem normatīviem? Ko tad? Piemēros soda sankcijas? Bet viņi arī tām uzšpļaus. Izsviedīs no eirozonas? Kādā veidā tas reāli ir izdarāms? Visa Eiropa ir pilna ar Grieķijas eiro banknotēm un visa Grieķija ir pilna ar citu eirozonas valstu banknotēm. Visām tām vienādas atpazīšanas zīmes. Un elektroniskajai naudai vispār nav atpazīšanas zīmju.

  • Kad sāksi iet skolā un labi mācīsies, tad uzzināsi kā tās lietas notiek.

   • O. Anna, dziļā cieņā noliecu galvu Jūsu augstās izglītības un droši vien arī inteliģences un erudīcijas priekšā! Bet, varbūt Jūs mani, tumsonīgo, neizglītoto zemes tārpu tomēr pagodātu ar atbildi uz to manu necilo jautājumu? Es saprotu, ka, lai sniegtu izsmeļošu atbildi, būtu jālieto daudzi svešvārdi, speciālā terminoloģija, jādemonstrē sarežģītas diagrammas…. Bet kaut kur esmu dzirdējis, ka gudri cilvēki pat vissarežģītākās lietas mākot paskaidrot vienkāršā valodā. Tātad Jūs noteikti to spēsiet. Jau iepriekš izsaku dziļu pateicību par man ziedoto Jūsu dārgo laiku.

  • Neeksistē Grieķijas eiro banknošu. Eksistē tikai Eiropas Centrālās Bankas izdotās eiro banknotes – arī sentimentālas bijušo suverēno valstu lokālās versijas. Nesasapņojies – arī Latvijas eiro banknotes neeksistē – tās visas pieder ECB. Izslēgšana no eiro zonas(kas manuprāt ir teorētiska) būtu līdzīga kā Melnkalnei, kur arī lieto tikai eiro banknotes. Vai esi redzējis Melnkalnes eiro banknotes? Tādu nav.

 5. Sirtaki laiks kungi ir beidzies. Laiks maksāt rēķinus

Draugiem Facebook Twitter Google+