×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2015
Drukāt

Grieķija joprojām strīdas par PVN likmēm, bet aizdevēji cer vienošanos panākt šonedēļ (8)

Foto- AFPFoto- AFP

Informēti ES avoti aģentūrai AFP atklājuši, ka Grieķija ir piekritusi apmēram 90 procentiem starptautisko kreditoru izvirzīto prasību. Galvenās nesaskaņas pašlaik esot par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmēm, tostarp Grieķija nevēlas piekrist aizdevēju prasībai paaugstināt PVN likmi restorāniem un viesnīcām no 11% līdz 23%.

Tomēr eiro zonas līderi pēc ārkārtas samita Briselē pirmdienas vakarā pauda cerību, ka šonedēļ izdosies panākt vienošanos, kas ļaus Grieķijai saņemt starptautiskā aizdevuma pēdējo maksājumu un izvairīties no maksātnespējas.

“Esmu pārliecināts, ka mēs panāksim galīgo vienošanos šīs nedēļas laikā tā vienkāršā iemesla dēļ, ka mums šonedēļ ir jāpanāk vienošanās,” preses konferencē pēc samita sacīja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

Pēc Grieķijas jaunāko priekšlikumu apspriešanas samitā eiro zonas līderi nolēma, ka eiro zonas finanšu ministriem ir jārīko sanāksme trešdien, lai detalizēti izstrādātu potenciālo vienošanos, kura tiks apspriesta ceturtdien un piektdien Briselē paredzētajā Eiropas Savienības (ES) samitā.

Arī Francijas prezidents Fransuā Olands pēc eiro zonas samita pauda optimismu par iespējām vienoties.

“Mēs virzāmies uz vienošanos,” viņš sacīja žurnālistiem.

“Ir jādara viss iespējamais, lai, trešdien tiekoties eiro zonas finanšu ministriem, būtu saskatāms risinājums,” teica Olands.

Vācijas kanclere Angela Merkele noraidīja iespēju, ka varētu tikt izpildīta Grieķijas prasība norakstīt daļu tās parāda, un sacīja, ka samitā nav apspriesta iespēja pagarināt Grieķijai piešķirtā aizdevuma atmaksas termiņu.

Savukārt Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda uzsvēra, ka, lai panāktu vienošanos, priekšā ir “daudz darba un maz laika”.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks sacīja, ka “vissvarīgākais ir, lai līderi uzņemtos pilnu atbildību par politisko procesu, lai izvairītos no sliktākā scenārija, kas nozīmē nekontrolētu, haotisku “Grexident””, ar to domājot nespēju novērst situāciju, ka Grieķijai ir jāatstāj eiro zona.

Tusks sacīja, ka trešdienas eiro zonas finanšu ministru sanāksme ir nepieciešama,” lai eiro grupa varētu panākt rezultātus (…), ar kuriem varētu iepazīstināt ceturtdienas rītā”.

Latviju eiro zonas samitā pārstāvēja Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Savā uzrunā viņa uzsvēra, ka “attieksmei pret Grieķiju jābūt tādai pašai, kā pret jebkuru valsti, kam piešķirta starptautiskās aizdevumu programmas palīdzība.”

Grieķija un tās starptautiskie kreditori – EK, Eiropas Centrālā banka (ECB) un SVF – piecus mēnešus ilgās sarunās ir mēģinājuši panākt vienošanos, kas ļautu Grieķijai saņemt pēdējo starptautiskā aizdevuma maksājumu 7,2 miljardu eiro apmērā.

Ja netiks panākta vienošanās, Grieķija, visticamāk, nespēs izpildīt savas saistības pret SVF 1,6 miljardu eiro apmērā, kuru termiņš ir 30.jūnijs. Ja saistības netiks izpildītas, Grieķijai draud haotiska izstāšanās no eiro zonas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Ļaujiet grieķiem vienreiz dzīvot ar savu nopelnīto un nevis aizņemto!

  2. Kad Latvijā sagaidīsim Grieķijas 6,8% PVN nepieciešamākajiem pārtikas produktiem?

  3. Tas vistiešākajā veidā var ietekmēt ienākumus no tūrisma!

  4. Pirmajā vietā pasaulē Atbildēt

    Ar savu 21% PVN likmi apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem,Vilka paraugvalsts-Latvija jau ir ieņēmusi godpilno pirmo vietu pasaulē!

  5. Vēl atlicis pavisam maz! Atbildēt

    Par PVN nav jāstrīdas vienīgi Latvijai! Mums jāapdzen ir tikai pārtikusī Dānija,lai ar savu 21% PVN likmi pārtikas pamatproduktiem,ieņemtu pirmo vietu pasaulē!

  6. Ja Grieķijas valdības vietā būtu LATVIJAS valdība tā jau sen būtu piekritusi PVN pacelšanai no 11% uz 21% un teiktu ka varam pat 23% !!! Kā rezultātā labā ,patīkamā atpūta Eiropietim ietu secen ! Tie izvēlētos Spāniju ! rezultātā gaidītie ienākumi netiktu iegūti..bet stāja gan,…. vajag ? Tūlīt ! Tad lūk 600 Miljardu Eiru parāds nau Grieķijas problēma ,bet gan kreditoru ! Jasaka gaiši Grieķija tur nau pie vainas ,bet vainīgs ir spekulātīvais kapitāls kur pēļņas dzinulis aptumšo veselo saprātu ! Ja Ziepniekalnā tipveida paņeļa – 2 dzīvoklis sāk maksāt 35.000-40.000 eiru kaut kas nau kārtībā tirgū !

Draugiem Facebook Twitter Google+