×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

Grieķijā konstatē 36 tūkstošus iespējamu pabalstu krāpnieku

atenas2

Grieķijā pārbaudot pabalstu saņēmējus, viņu vidū ir konstatēti apmēram 36 tūkstoši iespējamu krāpnieku, un šīs pārbaudes rezultātā valsts var ietaupīt 111 miljonus eiro (78 miljonus latu), paziņoja veselības ministrs Andrejs Loverds.

Veselības ministrija, kurai radās aizdomas par aizdomīgi augstu specifisku slimību īpatsvaru dažos reģionos, februārī sāka pārbaudīt tos, kas saņem pabalstus invaliditātes vai ilgtermiņa ievainojumu dēļ. Vienu mēnesi ilgušās izmeklēšanas laikā no pavisam 240 292 pabalstu saņēmējiem 36 294 neatbildēja uz izmeklētāju zvaniem un tagad tiek turēti aizdomās par krāpniecību. “Izmeklēšanas pirmais vilnis ir ļāvis valstij ietaupīt 111 miljonus eiro,” ministrs sacīja slimnīcu darbiniekiem un piebilda, ka šis skaitlis var sasniegt 230 miljonus eiro (162 miljonus latu).

Pārbaudes gaitā tika konstatēts neparasti augsts astmatiķu īpatsvars Boiotijas apgabalā, savukārt Kalimnas salā bija daudz psihisku slimību gadījumu. Ministrs sacīja, ka šī pārbaude palīdzēs izveidot nacionālo pabalstu reģistru, kurā būs iekļauti pabalstu saņēmēji un viņu saņemtie maksājumi visos apgabalos. Grieķijas iespēja ietaupīt valsts līdzekļus uz pabalstu rēķina ir aktuāla, jo valsts parādu krīzes dēļ īsteno budžeta taupības pasākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+