×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķija nosoda Ilvesa izteikumus, ka vairākas valstis ir “Putinam noderīgi idioti” (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas Ārlietu ministrija izsaukusi uz konsultācijām Igaunijas vēstnieku Margusu Ravu, kuram izteikts protests saistībā ar Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa interviju izdevumam “The Times”, kurā viņš vairākas valstis nodēvējis par Krievijas prezidentam Vladimiram “Putinam noderīgiem idiotiem”.

Grieķijas Ārlietu ministrija norādīja, ka Ilvesa izteikumi intervijā neatbilst Eiropas politiskajai kultūrai, kā arī kontaktu un attiecību starp diviem sabiedrotajiem un partneriem, kādi ir Grieķija un Igaunija, līmenim. Intervijā “The Times” Igaunijas prezidents paziņoja, ka Grieķija, Itālija, Ungārija un Kipra, kas mudina mīkstināt sankcijas pret Krieviju, ir “Putinam noderīgi idioti”, kas, Ilvesa vērtējumā, vienlaikus grauj Rietumu sabiedrības vienotību.

Grieķija neatbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas saistībā ar karu Ukrainā. Grieķijas valsts līderi ir norādījuši, ka tās var novest pie jauna aukstā kara starp Krieviju un Rietumiem. Arī Krievija uz Rietumu sankcijām ir atbildējusi ar lauksaimniecības produkcijas embargo.

“Krievijas noteiktās sankcijas ir kaitējušas Grieķijas ekonomikai. Tomēr mēs zinām, ka spiediens no Krievijas puses bija atbilde uz sankcijām, kas vērstas pret to, kuru loģikai mēs nepiekrītam,” trešdien kopīgā preses konferencē ar Putinu Maskavā paziņoja Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs (attēlā). Ciprs piebilda, ka Grieķija neatbalstīja sankciju noteikšanu pret Krieviju. “Tas nav iedarbīgs lēmums. Mūsu vērtējumā, tas bar novest pie jauna aukstā kara starp Krieviju un Rietumiem,” viņš piebilda.

Savukārt Putins pauda nožēlu par Krievijas noteikto atbildes sankciju ietekmi uz Grieķijas ekonomiku. “Tomēr mēs nevaram noteikt izņēmuma statusu vienai Eiropas Savienības valstij,” uzsvēra Krievijas prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Naudas šķērdētājs Grieķija un kreisais demagogs Ciprus te kaut ko aizrādīs Igaunijai, kam nav valsts budžeta deficīta un kura prot saimnieciski rīkoties ar valsts naudu! Cipram būtu jābrauc pamācīties pie Ilvesa, kā racionāli saimniekot savā valstī, nevis jāizsaka viņam augstprātīgi pārmetumi. Komunisti un citi kreisie nekad nav pratuši saimniekot un pārvaldīt valsti, viņi prot tikai pārdalīt citu sapelnīto un skaļi klaigāt, ka citi viņus apzog vai apspiež. Un uz šīs demagoģijas viņu vara tad arī kādu laiku turas.

  2. Lai Ilvess ieved kārtību savā dārziņā un nelien es un amerikosu pakaļā. Ne velti par hellēņiem daudz vēsturisku/literāru/kultūras liecību, bet igauņi – tutū…

  3. Un kāds tad viņaprāt būtu iedarbīgs lēmums, kurš piespiestu Kremli aizvākt savus bojevikus no Ukrainas?

  4. Mīlu Ilvesu. Loti ļoti viņš patīk.

  5. Ilvess parezi teica Atbildēt

    tomer varēja labāk izteikties,,,,,, ka tās valstis ir ielidušas krievijas/putina ..

  6. Kas tas tads par “Ciprs”?! Visa pasaule (krieviski, angliski, vaciski) – Cipras, tikai renjgjgalvam – Ciprs!

  7. Ko Griekija butu darijusi, ja EU nebutu aizdevusi 250 miljardus? Visdrizak sen jau bankrotejusi. Bet tagad izterejusi so naudu, kase vairak naudas nav, reformas nav veikusi, santaze EU, tai skaita Igauniju, no kuras budzet bus atkal jamaksa par Griekijas paradiem, ko vina nav spejiga atmaksat?

Draugiem Facebook Twitter Google+