×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. februāris, 2013
Drukāt

Grieķijā notiek ģenerālstreiks pret taupības pasākumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijā šodien notiek ģenerālstreiks pret valdības taupības pasākumiem, tostarp algu pazemināšanu un nodokļu paaugstināšanu.

24 stundas ilgo streiku izsludinājušas divas lielākās Grieķijas arodbiedrības. Tā dēļ nekursē prāmji, vilcieni un autobusi, ir slēgtas valsts skolas, un slimnīcās strādā tikai ārkārtas personāls. Privātajā sektorā strādājošo arodbiedrība GSSE un valsts sektora darbinieku arodbiedrība ADEDY, kuras pārstāv apmēram 2,5 miljonus strādājošo un izsludinājušas šo streiku, uzskata, ka taupības pasākumi tikai padziļinās tautas grūtības ekonomikas recesijas laikā.

Pēc Eiropas parādu krīzes izcelšanās 2009. gada beigās abas arodbiedrības ir vairākkārt rīkojušas streikus, pārbaudot valdības gribu īstenot reformas, pret kurām iebilst sabiedrība. “Streiks ir mūsu atbilde strupceļa politikai, kas izspiedusi dzīvību no strādājošajiem, padarījusi sabiedrību nabadzīgu un iegrūdusi ekonomiku lejupslīdē un krīzē,” paziņoja Grieķijas lielākā arodbiedrība GSSE. “Mūsu cīņa turpināsies, kamēr tiek īstenota šī politika.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+