×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Grieķija pabeigusi žoga būvi gar Turcijas robežu

AFP/LETAAFP/LETA

Grieķija pabeigusi žoga celtniecību gar Turcijas robežu, un pretrunīgi vērtētā žoga mērķis ir apturēt nelegālo imigrantu pieplūdumu.

Žogs stiepjas vairāk nekā desmit kilometru garumā gar abu valstu sauszemes robežu. Žoga augstums ir četri metri, un tā augšpusē uzstādītas dzeloņdrātis. Darbs pie žoga būvniecības ilga gandrīz gadu, un tas izmaksāja 3,2 miljonus eiro (2,24 miljonus latu).

Iebildumus pret šāda žoga celtniecību bija izteikušas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas un opozīcijā esošās kreisās partijas. Grieķijas un Turcijas sauszemes robežas kopgarums ir 150 kilometri, un tā šobrīd kļuvusi par galveno ceļu nelegālajiem imigrantiem, kuri cenšas iekļūt Eiropas Savienībā. Pērn tika aizturēti aptuveni 100 tūkstoši imigrantu, kas mēģināja šķērsot abu valstu robežu.

Kā šomēnes grieķu medijiem pavēstīja robežsargi, projektam jau ir nozīmīga ietekme uz situāciju Turcijas un Grieķijas sauszemes robežā, kur nelegālo imigrantu skaits sarucis par 95 procentiem. Taču vienlaikus pieaudzis to nelegālo iebraucēju skaits, kas Grieķijā cenšas iekļūt, izmantojot salas Egejas jūrā. Laika posmā no šā gada sākuma līdz jūlija beigām Egejas jūras salās aizturēti 102 nelegālie imigranti, bet nākamo trīs mēnešu laikā aizturēto iebraucēju skaits jau bija pieaudzis vairāk nekā desmit reizes, sasniedzot 1536 imigrantus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+