Pasaulē
Eiropa

Grieķija pārvedusi simtiem migrantu no salām uz valsts kontinentālo daļu0


Patvēruma meklētāji Grieķijā.
Patvēruma meklētāji Grieķijā.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Grieķija pirmdien pārvedusi simtiem patvēruma meklētāju no salām Egejas jūrā uz valsts kontinentālo daļu.

Grieķijas raidorganizācija ERT ziņo, ka 500 migranti pārvesti no Lesbas salas uz Pireju, un tuvākajās dienās plānots pārvest vēl vairākus simtus.

Kopumā Grieķijas valdība līdz gada beigām plāno pārvietot no salām uz migrantu centriem valsts kontinentālajā daļā 10 000 cilvēku – ģimenes, bērnus, cilvēkus no dažādām riska grupām un tos, kuriem ir reālistiskas izredzes iegūt patvērumu.

Valdība šādu lēmumu pieņēmusi pēc nelegālo imigrantu pieplūduma no Turcijas, kā dēļ pasliktinājusies jau tā smagā situācija migrantu nometnēs Grieķijas salās Lesbā, Hijā, Samā, Lerā un Kosā.

Septembrī salās ieradās 10 258 nelegālie imigranti. Pagājušā gada septembrī salas sasniedza 3960 migranti, liecina ANO Bēgļu aģentūras UNHCR dati.

Pēdējos sešu mēnešu laikā patvēruma meklētāju un migrantu skaits salu nometnēs pieaudzis no 14 000 līdz aptuveni 30 000.

Šī gada pirmajos deviņos mēnešos, šķērsojot jūru, Grieķijas teritoriju sasnieguši 35 848 cilvēki, kas ir vairāk nekā visā pagājušajā un aizpagājušajā gadā.

Eiropas Savienība (ES) un Turcija 2016.gada martā vienojās samazināt nelegālo imigrantu plūsmu uz Eiropu, un migranti, kas ierodas pa jūras ceļiem, kopš tā laika tiek turēti nometnēs Grieķijas salās, kamēr tiek izskatīti viņu lūgumi pēc patvēruma. Atraidītie migranti tiek sūtīta atpakaļ uz Turciju.

Taču patvēruma lūgumu izskatīšanas process ir lēns, kā rezultātā nometnes ir pārpildītas.

Migranti, kas no salām tiks pārvesti uz Grieķijas kontinentālo daļu, vairs nevarēs tikt nosūtīti atpakaļ uz Turciju.

LA.lv