×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Grieķijā pieņem budžetu, ko starptautiskie kreditori vērtē kā pārāk optimistisku

LETA/AFPLETA/AFP

Grieķijas parlaments pirmdienas naktī pieņēma 2015.gada budžetu, kas paredz IKP pieauguma atjaunošanos un pavisam nelielu budžeta deficītu, lai gan starptautiskie kreditori ir brīdinājuši, ka šāds budžets var būt pārāk optimistisks.

Budžets, kurā paredzēts IKP pieaugums par 2,9% un deficīts 0,2% no IKP, tika pieņemts ar 155 deputātu balsīm par un 134 pret.

Grieķijas kreditoru “troika” – Eiropas Komisija (EK), Eiropas Centrālā banka (ECB) un Starptautiskais valūtas fonds (SVF) – uzskata šos budžeta rādītājus par pārāk optimistiskiem ekonomikai, kas kopš 2008.gada sarukusi par 25%.

Kreditori ir paziņojuši, ka Grieķijas budžeta deficīts nākamgad būs tuvāk 3,0% no IKP, un brīdinājuši pret ierosinātu nodokļu samazināšanu laikā, kad Grieķijai jāatrod papildu ieņēmumi 3 miljardu eiro apmērā, lai izpildītu savus finansiālos mērķus.

Grieķija vēl gaida no kreditoriem papildu aizdevumus 1,8 miljardu eiro apmērā, tāpēc premjerministra Antoņa Samara valdība nevēlas sadusmot “troiku”, kas kopš 2010.gada jau piešķīrusi Grieķijas glābšanai 240 miljardus eiro.

“Esmu pārliecināts, ka mēs drīz panāksim vienošanos” ar starptautiskajiem kreditoriem, parlamentā paziņoja finanšu ministrs Giks Harduvelis.

“Mūsu [aprēķinu] atšķirības no “troikas” aprēķiniem ir lielā mērā samazinātas,” sacīja ministrs. Ar līdzīgiem izteikumiem pirms tam bija nācis klajā Samars.

Domstarpības ar “troiku” 2015.gada budžeta jautājumā ir apdraudējušas Grieķijas cerības drīz tikt atbrīvotai no finansiālās glābšanas uzliktajiem ierobežojumiem.

ES finanšu ministru eiro darba grupas prezidents no Austrijas Tomass Vīzers svētdien sacīja, ka ar Grieķiju “pastāv domstarpības budžeta, finanšu vajadzību, nodokļu atmaksas, PVN, un diemžēl arī daudzos citos jautājumos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+