Mobilā versija
+2.1°C
Mirdza, Žanete, Žanna
Ceturtdiena, 23. marts, 2017
23. februāris, 2015
Drukāt

Grieķija reformu plānu iesniegs otrdien

griekija2

Grieķija solīto reformu plānu eiro zonas finanšu ministriem iesniegs nevis pirmdien, bet otrdienas rītā, žurnālistiem paziņoja Grieķijas valdības amatpersona.

Tā arī sacīja, ka eiro zonas finanšu ministri esot piekrituši pagarināt reformu plāna iesniegšanas termiņu par dažām stundām.

Otrdienas pēcpusdienā ir paredzēta eiro zonas finanšu ministru telekonference, kurā tiks pārrunāts plāns, ko būs iesniegusi Grieķija, piebilda amatpersona.

Jau ziņots, ka eiro zonas finanšu ministri piektdien garantēja Grieķijai glābšanas aizdevuma programmas termiņa pagarinājumu uz četriem mēnešiem, tomēr Grieķijai būs jāievēro stingri nosacījumi, tostarp jāiepazīstina ar plānotajām reformām. Ministri noteica, ka Grieķijai reformu plāns jāiesniedz pirmdien.

Vienošanos panāca 19 eiro zonas dalībvalstu finanšu ministri grūtās sarunās piektdien, kur krasi pretējās pusēs bija Grieķija un zonas ietekmīgākā valsts Vācija, kurai bija aizdomas, ka jaunā Grieķijas radikāli kreisi noskaņotā valdība grasās atteikties no savu taupības pasākumu saistību izpildes.

Vienlaikus panāktā vienošanās ir trieciens populārajam Grieķijas premjeram Aleksim Cipram, kurš janvārī notikušajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvarēja ar solījumu pārskatīt grieķu nīstās aizdevuma programmas nosacījumus, tādēļ viņam būs jāpārliecina savas valsts iedzīvotāji un atbalstītāji, ka panāktā vienošanās ir labākais iespējamais risinājums.

Ja Grieķija izpildīs savas saistības, tā saņems līdz 7,2 miljardiem eiro no līdzekļiem, kas vēl palikuši Eiropas Savienības daļā no 240 miljardu eiro glābšanas aizdevuma.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (10)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (4)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Pasaule skaitļos. Kuri ir Eiropā pārdotākie auto?Amerikāņu koncerns "General Motors" nolēmis pārdot sev piederošo Eiropas auto zīmolu "Opel" (Lielbritānijā pazīstams arī kā "Vauxhall").
Draugiem Facebook Twitter Google+