Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
23. februāris, 2015
Drukāt

Grieķija reformu plānu iesniegs otrdien

griekija2

Grieķija solīto reformu plānu eiro zonas finanšu ministriem iesniegs nevis pirmdien, bet otrdienas rītā, žurnālistiem paziņoja Grieķijas valdības amatpersona.

Tā arī sacīja, ka eiro zonas finanšu ministri esot piekrituši pagarināt reformu plāna iesniegšanas termiņu par dažām stundām.

Otrdienas pēcpusdienā ir paredzēta eiro zonas finanšu ministru telekonference, kurā tiks pārrunāts plāns, ko būs iesniegusi Grieķija, piebilda amatpersona.

Jau ziņots, ka eiro zonas finanšu ministri piektdien garantēja Grieķijai glābšanas aizdevuma programmas termiņa pagarinājumu uz četriem mēnešiem, tomēr Grieķijai būs jāievēro stingri nosacījumi, tostarp jāiepazīstina ar plānotajām reformām. Ministri noteica, ka Grieķijai reformu plāns jāiesniedz pirmdien.

Vienošanos panāca 19 eiro zonas dalībvalstu finanšu ministri grūtās sarunās piektdien, kur krasi pretējās pusēs bija Grieķija un zonas ietekmīgākā valsts Vācija, kurai bija aizdomas, ka jaunā Grieķijas radikāli kreisi noskaņotā valdība grasās atteikties no savu taupības pasākumu saistību izpildes.

Vienlaikus panāktā vienošanās ir trieciens populārajam Grieķijas premjeram Aleksim Cipram, kurš janvārī notikušajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās uzvarēja ar solījumu pārskatīt grieķu nīstās aizdevuma programmas nosacījumus, tādēļ viņam būs jāpārliecina savas valsts iedzīvotāji un atbalstītāji, ka panāktā vienošanās ir labākais iespējamais risinājums.

Ja Grieķija izpildīs savas saistības, tā saņems līdz 7,2 miljardiem eiro no līdzekļiem, kas vēl palikuši Eiropas Savienības daļā no 240 miljardu eiro glābšanas aizdevuma.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+