Mobilā versija
+3.3°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Grieķija sāk migrantu izraidīšanu uz Turciju saskaņā ar ES-Turcijas vienošanos

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Policija Grieķijai piederošajā Lesbas salā pirmdien sāka sēdināt migrantus kuģos, lai sāktu viņu izraidīšanu uz Turciju saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanos par migrācijas ierobežošanu uz Eiropu.

Pastiprinātas apsardzes apstākļos pirmie 135 migranti tika eskortēti uz diviem nelieliem prāmjiem, ko veica ES robežapsardzes aģentūras “Frontex” darbinieki, lai viņus aizvestu uz tuvākajām ostām Turcijas piekrastē.

Kopš 20.martā stājās spēkā šī vienošanās, Grieķijas salās ir aizturēti apmēram 4000 migrantu, kas tur ieradušies no Turcijas.

Grieķijai piederošajā Hijas salā dažas stundas pirms tam notika īpašo uzdevumu policijas sadursme ar vietējiem iedzīvotājiem, kas protestēja pret plānotajām migrantu izraidīšanām.

“Turcija nav droša trešā valsts bēgļiem. ES un Grieķijas varas iestādes to zina, un tām nav attaisnojuma,” Lesbas salā paziņoja organizācijas “Amnesty International” Grieķijas biroja vadītājs Giorgs Kosmopuls.

Kā pirmie tiek izraidīti migranti, kas nav pieprasījuši patvērumu vai kuru patvēruma pieprasījumi atzīti par nepieņemamiem.

Pievienot komentāru

Polija paziņo par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu (1) Polija trešdien paziņojusi par ieceri iegādāties pretraķešu sistēmu, helikopterus un iznīcinātājus armijas spēku pastiprināšanai.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+