Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķijā sāks maksāt nabadzības pabalstus (1)

griekija2

Pabalstus, ko Grieķijas jaunā galēji kreisā valdība apsolījusi tiem, kas nonākuši nabadzībā, Atēnām īstenojot starptautisko aizdevēju pieprasītās reformas, sāks izmaksāt no jūnija, otrdien paziņoja amatpersonas.

Aptuveni 30 000 mājsaimniecību saņems no 70 līdz 220 eiro mēnesī mājokļu izmaksu segšanai, bet 300 000 mājsaimniecību saņems tādu pašu summu pārtikas iegādei, pavēstīja sociālās solidaritātes valsts ministre Teano Fotiu.

Kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA martā panāca, ka parlaments apstiprina sociālās drošības likumu, kura pieņemšanu partija solīja pirms nāca pie varas janvārī notikušajās pirmstermiņa vēlēšanās, lai gan Eiropas Savienība (ES) centās pārliecināt Atēnas no šīs ieceres atteikties.

Likumu atbalstīja deputāti, kas pārstāv visu politisko spektru, taču Grieķijai draud maksātnespēja, un analītiķi šaubās, vai Atēnas spēs segt pat līdzšinējās sociālo pabalstu izmaksas. Jaunie pabalsti, kam nepieciešami 220 miljoni eiro, tiks nodrošināti ar ministriju darba izmaksu samazināšanu, tajā pašā laikā apgalvo finanšu ministra vietnieks Dimitris Mards.

Likums paredz atjaunot arī elektrības piegādi nabadzīgākajām ģimenēm, kuru mājokļi tikuši atslēgti no elektropiegādes tīkla par nemaksāšanu. Turpmāk šīs ģimenes mēnesī saņems par velti 300 kilovatstundas.

Pieteikumus pabalstiem sāks pieņemt no 20.aprīļa, bet pirmās izmaksas gaidāmas jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad Latvijā ieviesīs Grieķijas 6,8% PVN likmi bāzes pārtikas produktiem?

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+