Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķijā sāks maksāt nabadzības pabalstus (1)

griekija2

Pabalstus, ko Grieķijas jaunā galēji kreisā valdība apsolījusi tiem, kas nonākuši nabadzībā, Atēnām īstenojot starptautisko aizdevēju pieprasītās reformas, sāks izmaksāt no jūnija, otrdien paziņoja amatpersonas.

Aptuveni 30 000 mājsaimniecību saņems no 70 līdz 220 eiro mēnesī mājokļu izmaksu segšanai, bet 300 000 mājsaimniecību saņems tādu pašu summu pārtikas iegādei, pavēstīja sociālās solidaritātes valsts ministre Teano Fotiu.

Kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA martā panāca, ka parlaments apstiprina sociālās drošības likumu, kura pieņemšanu partija solīja pirms nāca pie varas janvārī notikušajās pirmstermiņa vēlēšanās, lai gan Eiropas Savienība (ES) centās pārliecināt Atēnas no šīs ieceres atteikties.

Likumu atbalstīja deputāti, kas pārstāv visu politisko spektru, taču Grieķijai draud maksātnespēja, un analītiķi šaubās, vai Atēnas spēs segt pat līdzšinējās sociālo pabalstu izmaksas. Jaunie pabalsti, kam nepieciešami 220 miljoni eiro, tiks nodrošināti ar ministriju darba izmaksu samazināšanu, tajā pašā laikā apgalvo finanšu ministra vietnieks Dimitris Mards.

Likums paredz atjaunot arī elektrības piegādi nabadzīgākajām ģimenēm, kuru mājokļi tikuši atslēgti no elektropiegādes tīkla par nemaksāšanu. Turpmāk šīs ģimenes mēnesī saņems par velti 300 kilovatstundas.

Pieteikumus pabalstiem sāks pieņemt no 20.aprīļa, bet pirmās izmaksas gaidāmas jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad Latvijā ieviesīs Grieķijas 6,8% PVN likmi bāzes pārtikas produktiem?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+