Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķijā sāks maksāt nabadzības pabalstus (1)

griekija2

Pabalstus, ko Grieķijas jaunā galēji kreisā valdība apsolījusi tiem, kas nonākuši nabadzībā, Atēnām īstenojot starptautisko aizdevēju pieprasītās reformas, sāks izmaksāt no jūnija, otrdien paziņoja amatpersonas.

Aptuveni 30 000 mājsaimniecību saņems no 70 līdz 220 eiro mēnesī mājokļu izmaksu segšanai, bet 300 000 mājsaimniecību saņems tādu pašu summu pārtikas iegādei, pavēstīja sociālās solidaritātes valsts ministre Teano Fotiu.

Kreiso ekstrēmistu partija SYRIZA martā panāca, ka parlaments apstiprina sociālās drošības likumu, kura pieņemšanu partija solīja pirms nāca pie varas janvārī notikušajās pirmstermiņa vēlēšanās, lai gan Eiropas Savienība (ES) centās pārliecināt Atēnas no šīs ieceres atteikties.

Likumu atbalstīja deputāti, kas pārstāv visu politisko spektru, taču Grieķijai draud maksātnespēja, un analītiķi šaubās, vai Atēnas spēs segt pat līdzšinējās sociālo pabalstu izmaksas. Jaunie pabalsti, kam nepieciešami 220 miljoni eiro, tiks nodrošināti ar ministriju darba izmaksu samazināšanu, tajā pašā laikā apgalvo finanšu ministra vietnieks Dimitris Mards.

Likums paredz atjaunot arī elektrības piegādi nabadzīgākajām ģimenēm, kuru mājokļi tikuši atslēgti no elektropiegādes tīkla par nemaksāšanu. Turpmāk šīs ģimenes mēnesī saņems par velti 300 kilovatstundas.

Pieteikumus pabalstiem sāks pieņemt no 20.aprīļa, bet pirmās izmaksas gaidāmas jūnijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kad Latvijā ieviesīs Grieķijas 6,8% PVN likmi bāzes pārtikas produktiem?

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+