×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. decembris, 2014
Drukāt

Grieķijā ugunsgrēka dēļ evakuē Itālijas prāmja 478 pasažierus un apkalpes locekļus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas ziemeļrietumu piekrastē ir izcēlies ugunsgrēks uz Itālijas prāmja “Norman Atlantic” ar 478 pasažieriem un apkalpes locekļiem, un viņi tiek evakuēti ārkārtas glābšanas operācijā, svētdien paziņoja Grieķijas varas iestādes.

Ugunsgrēks ir izcēlies bīstama vēja laikā, prāmim atrodoties 33 jūras jūdžu (61 kilometra) attālumā no Otoni salas Jonijas jūrā. Vēja stiprums brāzmās sasniedza 28 metrus sekundē, to pavadīja lietus un slapjš sniegs, un nelabvēlīgie laikapstākļi apgrūtināja evakuāciju.

Itālijas varas iestādes, atbildot uz Grieķijas lūgumu pēc palīdzības, ir pārņēmušas glābšanas operācijas vadību, un šī operācija tiek koordinēta no Itālijas kuģa “Europa”, paziņoja Grieķijas aizsardzības ministrs Niks Dendijs.

Glābšanas operācija vēl turpinās. Apmēram 55 pasažieri jau ir pārvesti uz pirmo Grieķijas kuģi, kurš bija atbildējis uz prāmja raidīto briesmu signālu, un vēl 150 pasažierus no glābšanas laivas uzņēma cits tirdzniecības flotes kuģis, paziņoja Grieķijas krasta apsardze.

Prāmim bija pietuvojušies septiņi kuģi, lai uzņemtu tā pasažierus, un virs tā riņķoja vismaz trīs Itālijas un Grieķijas helikopteri. Uz notikuma vietu dodas arī Grieķijas un Itālijas ugunsdzēsības dienestu kuģi.

Itālijas karaflote paziņoja, ka nosūtījusi uz notikuma vietu trīs helikopterus no savām Sicīlijas bāzēm. Turp dodas arī četri Itālijas krasta apsardzes patruļkuģi.

Ir ziņots, ka ugunsgrēks izcēlies uz prāmja automašīnu klāja, kur atrodas 195 automašīnas. Uz šī klāja ir arī autocisternas ar olīveļļu.

Prāmis “Norman Atlantic” svētdienas rītā izbrauca no Patru ostas Grieķijā uz Ankonu Itālijā. Ugunsgrēks izcēlās, kad prāmis pēc piestāšanas Igumenicā Grieķijas ziemeļrietumos devās tālāk uz brauciena galamērķi.

No prāmja pasažieriem 268 ir Grieķijas pilsoņi, bet tā apkalpē ir 34 Grieķijas un 22 Itālijas pilsoņi, paziņoja Grieķijas Jūras flotes ministrija.

“Norman Atlantic” kuģo ar Itālijas karogu, bet tā operatore ir Grieķijas prāmju kompānija “ANEK Lines”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+