×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Grieķijā uzvar partijas, kas atbalsta starptautiskā aizdevuma nosacījumus

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijā parlamenta ārkārtas vēlēšanās sīvā cīņā uzvarējušas partijas, kas atbalsta skarbos taupības pasākumus, kas apmaiņā pret aizdevumiem apsolīti starptautiskajiem kreditoriem.

Sākotnējie oficiālie rezultāti liecina, ka pirmajā vietā ar 30,04 procenti balsu izvirzījusies konservatīvā partija “Jaunā demokrātija” (ND). Kreiso radikāļu koalīcija (SYRIZA), kas iestājusies pret saistībām, kas noteiktas starptautiskā aizdevuma līgumos, ierindojusies otrajā vietā, iegūstot 26,57 procentus balsu.

Uzreiz pēc sākotnējo rezultātu izziņošanas ND līderis Antonis Samarss (attēlā) paziņoja, ka Grieķijas tauta ir paudusi savu vēlmi palikt eirozonā. “Mēs lūgsim politiskos spēkus, kas dala kopīgu mērķi paturēt valsti eiro, pievienoties nacionālās vienotības valdībai. Valsts nedrīkst zaudēt ne minūti,” uzsvēra Samarss. ND līderi solīja godāt Grieķijas saistības, bet norādīja, ka vēlas atvieglot tautā nepopulārās Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda glābšanas programmas nosacījumus. SVF paudis vēlmi jau nākamajā nedēļā noturēt steidzamas sarunas ar Grieķiju, un Eirogrupa un Brisele jau mudinājušas Grieķijas partijas pasteigties un izveidot jaunu valdību, kas īstenotu svarīgākās reformas. Gaidāms, ka Grieķijā jau šodien sāksies sarunas par valdības veidošanu, kurās ND mēģinās pārliecināt par labu darbam kopīgā valdībā centriski kreiso partiju PASOK.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+