×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Grieķijā valdības lēmums slēgt sabiedrisko raidorganizāciju izraisa sašutumu

LETA/AFPLETA/AFP

Grieķijas politiskās partijas un arodbiedrības trešdien pauda sašutumu par valdības lēmums slēgt sabiedriskās televīzijas un radio kompāniju “Elliniki Radiofonia Tileorasi” (ERT), lai tādējādi atbilstoši starptautisko kreditoru prasībām taupītu valsts budžeta līdzekļus.

ERT trīs virszemes televīzijas kanāli un viens satelītkanāls, kā arī nacionālo un reģionālo radiostaciju tīkls pārtrauca raidīt trešdienas naktī, bet 2655 raidorganizācijas darbinieku ir atlaisti. Grieķijas valdība raksturoja ERT kā “valsts izšķērdēšanas paradīzi”.

Valdības lēmums izpelnījās sabiedrības sašutumu. Žurnālisti Grieķijā trešdien sāka 24 stundu streiku, bet ERT darbinieki raidorganizācijas telpās Atēnās un Salonikos rīkoja sēdstreiku. Internetā izplatītās pārraidēs darbinieki solīja pretoties radio un televīzijas kompānijas slēgšanai.

Plānots, ka ceturtdien notiks protesta demonstrācijas ERT darbinieku atbalstam, bet arodbiedrības plāno ceturtdien rīkot ģenerālstreiku.

Iebildumus pret ERT slēgšanu pauda valdības koalīcijas mazākuma partneri sociālistu partija PASOK, savukārt Kreiso partiju apvienības “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) līderis Aleksis Ciprs paziņoja, ka lūgs prezidentam Karolam Papulijam neapstiprināt rīkojumu par ERT slēgšanu.

Eiropas Komisija paziņoja, ka neapšauba valdības lēmumu, bet uzsvēra, ka sabiedriskā raidorganizācija ir “Eiropas demokrātijas neatņemama sastāvdaļa”.

Sašutusi par valdības rīcību bija arī grieķu diaspora ārvalstīs, kam sabiedriskā televīzija un radio ir nozīmīga saikne ar dzimteni.

Savukārt Grieķijas pareizticīgās baznīcas vadītājs arhibīskaps Jeronims uzsvēra, ka ERT darbinieki “tiek upurēti”, lai samaksātu par gadu desmitiem ilgušu izšķērdīgu vadību.

Pēdējo mēnešu laikā ERT darbinieki vairākkārt streikoja, lai protestētu pret raidorganizācijas restrukturizācijas plāniem.

Grieķijas valdības preses sekretārs Sims Kedikoglu otrdien sacīja, ka ERT 2655 darbinieki tiks atlaisti un saņems kompensācijas. Kedikoglu arī sacīja, ka raidsabiedrība pēc reorganizācijas atsāks darbu, bet tajā būs daudz mazāk darbinieku. Preses sekretārs gan neminēja termiņu, kad tas notiks, bet ir plānots, ka reorganizācijas plānu trešdien izskatīs Grieķijas valdība.

Kedikoglu kritizēja ERT par neefektivitāti un līdzekļu izšķērdēšanu, sakot, ka “ERT ir tipisks piemērs vienreizējai necaurskatāmībai un neticamai izšķērdībai. Un šodien tam tiek pielikts punkts”.

“Tā izmaksā trīs līdz septiņas reizes vairāk nekā citi televīzijas kanāli, un tajā ir četras līdz sešas reizes vairāk darbinieku. Taču auditorija ir ļoti maza, apmēram uz pusi mazāka nekā vidējam privātam kanālam,” sacīja Kedikoglu.

2010.gadā Grieķijai tika piešķirts starptautiskais aizdevums ekonomikas glābšanai. Atbilstoši kreditoru – Eiropas Savienības, Eiropas Centrālās bankas un Starptautiskā Valūtas fonda – prasībām Grieķijas valdība ir spiesta veikt pasākumus valsts budžeta līdzekļu taupīšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+