Mobilā versija
+3.9°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Grieķija varētu tiesāties, lai netiktu padzīta no eiro zonas

Foto- AFPFoto- AFP

Grieķija varētu tiesāties, lai netiktu padzīta no eiro zonas gadījumā, ja valsts nepanāks vienošanos sava parāda jautājumā ar starptautiskajiem kreditoriem, ziņoja britu laikraksts “Daily Telegraph”.

“Grieķijas valdība izmantos visas mūsu juridiskās tiesības,” laikraksts citēja Grieķijas finanšu ministra Jaņa Varufaka teikto.

“Mēs uzklausām padomus un noteikti apsvērsim iespēju pieprasīt tiesas lēmumu Eiropas Kopienu Tiesā. Eiropas Savienības (ES) līgumi neparedz aiziešanu no eiro zonas un mēs atsakāmies to pieņemt. Mūsu dalība nav apspriežama,” sacīja Varufakis.

No eiro zonas vēl nav izstājusies neviena valsts, tomēr varbūtība, ka Grieķija haotiski aizietu no tās, ir pieaugusi pēc Grieķijas un tās starptautisko kreditoru sarunu pārtrūkšanas pagājušajā nedēļas nogalē.

Eiro zonas valstu finanšu ministri sestdien nolēma nepagarināt Grieķijas starptautiskā aizdevuma programmu pēc tās pašreizējā beigu termiņa 30.jūnija, reaģējot uz Grieķijas valdības lēmumu 5.jūlijā rīkot referendumu par kreditoru priekšlikumiem šīs programmas pagarināšanai.

Starptautiskie aizdevēji – Eiropas Komisija (EK), Eiropas Centrālā banka (ECB) un Starptautiskais valūtas fonds (SVF) – piektdien piedāvāja Grieķijai pagarināt aizdevuma programmu par pieciem mēnešiem, kuru laikā tā saņemtu 12 miljardus eiro, tomēr, lai tas notiktu, Grieķijai nedēļas nogalē bija jāpanāk vienošanās un parlamentam steidzami jāapstiprina aizdevēju pieprasītās reformas.

Svētdien Eiropas Centrālā banka (ECB) nolēma nepalielināt ārkārtas finanšu palīdzību Grieķijas bankām, bet saglabāt to esošajā līmenī.

Grieķijai ir nepieciešami finanšu līdzekļi, jo otrdien, 30.jūnijā, tai jāatmaksā 1,6 miljardi eiro no sava parāda Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF).

Ja Grieķija kļūs maksātnespējīga, tiek pieļauta iespēja, ka tai būs jāatstāj eiro zona.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (14)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+