×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķija veic maksājumu SVF, bet neskaidrība nav kliedēta

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķija šodien veica 459 miljonu eiro maksājumu, atdodot daļu aizdevuma Starptautiskajam Valūtas fondam (SVF) pēc tam, kad dienām ilgi valdīja neskaidrība, vai valsts būs spējīga segt savas saistības, tomēr veiktais maksājums nav kliedējis tirgu šaubas par Grieķijas spēju samaksāt savus parādus.

Kad Grieķijas Finanšu ministrija paziņoja par maksājuma apstiprināšanu un valdība pavēstīja par jaunu obligāciju pārdošanu, lai iegūtu naudas līdzekļus, premjerministrs Aleksis Ciprs aicināja panākt “cienījamu kompromisu”, kas pavērtu Grieķijai pieeju Eiropas Savienības un SVF aizdevumiem. “Esmu pārliecināts, ka neskatoties uz grūtībām, visi spēki nonāks pie cienījama kompromisa,” Ciprs teica Maskavā, kur viņš uzturas divu dienu vizītē.

Cipra lēmums iesaistīties sarunās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu laikā, kad viņa valdība ved aizdevuma sarunas ar ES, ir saniknojis Grieķijas partnerus ES. Grieķija mēģina pārliecināt ES un SVF turpināt tai piešķirt aizdevuma maksājumus, bet vienlaikus mīkstinot taupības pasākumu prasības, lai tādā veidā veicinātu ekonomikas izaugsmi.

Studentiem Maskavas Valsts starptautisko attiecību institūtā Ciprs sacīja, ka Grieķijas prioritāte ir panākt vienošanos ar ES un saglabāt Grieķiju eiro zonā. Viņš uzsvēra, ka tā ir visas Eiropas problēma, tādēļ ir jāmeklē kopīgs Eiropas risinājums. Pēc trešdienas tikšanās ar Putinu Cipram ceturtdien Maskavā paredzēta tikšanās ar Krievijas premjeru Dmitriju Medvedevu.

SVF un ES eksperti vērtē Grieķijas marta beigās iesniegto ekonomikas reformu plānu, lai tā varētu saņemt vēl 7,2 miljardus eiro no aizdevuma programmas, kas varētu novērt iespējamo valsts bankrotu. Plāna izvērtēšana norit ļoti lēni, atzinuši sarunām pietuvināti anonīmi avoti. Grieķijas valdība ir uzsvērusi, ka spēj izpildīt savas saistības un samaksāt parādus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+