×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. augusts, 2016
Drukāt

Grieķija ziņo par strauju nelegālo imigrantu skaita palielināšanos (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

MIGRANTI. Tūkstošiem bēgļu no Ziemeļāfrikas, Tuvajiem Austrumiem un pat tālās Maurīcija salas Indijas okeānā cenšas izmantot vasaru, lai pāri Vidusjūrai nokļūtu Eiropā, kur viņi pārpludinājuši Grieķijas salas, izraisot vietējo iedzīvotāju neapmierinātību.

Pēdējās diennakts laikā strauji pieaudzis nelegālo imigrantu skaits, kas no Turcijas ieradies Grieķijas Egejas jūras salās, piektdien pavēstīja Grieķijas varasiestādes. Vairākus mēnešus šajā nelegālās imigrācijas maršrutā ieceļotāju skaits bija saglabājies neliels.

24 stundu laikā kopš ceturtdienas pirmajām stundām salās ieradies 261 imigrants.

Kaut arī tas ir krietni mazāk par tūkstošiem, kas ik dienas salās ieradās migrācijas krīzes kulminācijas laikā, šis skaitlis ir trīs reizes lielāks nekā augusta līdzšinējais vidējais rādītājs, kas bija 94 cilvēki dienā.

“Mēs uzskatām, ka pieaugums ir saistīts ar lieliskajiem laikapstākļiem,” Grieķijas krasta apsardze apliecināja ziņu aģentūrai DPA.

Imigrantiem, kas krastā izkāpj Grieķijai piederošajās Egejas jūras austrumdaļas salās, varasiestādes neļauj turpināt ceļu uz valsts kontinentālo daļu.

Viņiem ir jāgaida vairākus mēnešus, līdz tiks izskatīti viņu pieteikumi par patvēruma piešķiršanu. Imigrantus, kuru lūgumi tiek noraidīti, sūta atpakaļ uz Turciju.

Pārpildītajos nelegālo imigrantu izmitināšanas centros, kuros ir vietas ne vairāk kā 7450 cilvēkiem, jau šobrīd mitinās aptuveni 11 000, apliecina Grieķijas varasiestādes.

Pateicoties Eiropas Savienības (ES) un Ankaras līgumam, nelegālo imigrantu plūsma no Turcijas uz Grieķiju jau martā jūtami saruka, taču vienlaikus aktivizējās cilvēku kontrabandas maršruts no Lībijas uz Itāliju.

Pērn Eiropā ieradās 1,2 miljoni nelegālo imigrantu – pārsvarā no Afganistānas, Irākas un Sīrijas. Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, atzinis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. GRIEĶIJAS KRASTA APSARDZEI GAN NEVAJADZĒTU JŪSMOT PAR LIELISKAJIEM LAIKA APSTĀKĻIEM UN LIELO IMIGRANTU PIEPLŪDUMU, BET VISIEM SPĒKIEM BEIDZOT NOSARGĀT SAVAS VALSTS ROBEŽAS!!! DIVI JAUTĀJUMU: 1) KAD TIKS AIZVĒRTA ES ROBEŽA??? 2) KAD SAVU ROBEŽU KĀ ATVĒRTAS VĀGŪŽA DURVIS BEIGS TURĒT GRIEĶIJA??? BEZ TAM GRIEĶIEM U.C. ES VALSTĪM – IMIGRANTU MĪĻOTĀJĀM – NEVAJAG PAKĻAUT ŠIEM “PRIEKIEM” PĀRĒJĀS ES DALĪBVALSTIS!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+