×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. augusts, 2012
Drukāt

Grieķijai divu gadu laikā jāveic budžeta konsolidācija par 14 miljardiem eiro

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijai nākamo divu gadu laikā jāveic budžeta konsolidācija par 14 miljardiem eiro (9,84 miljardiem latu), kas ir par 2,5 miljardiem eiro vairāk nekā sākotnēji pieprasīja starptautiskie aizdevēji, vēsta Vācijas žurnāls “Der Spiegel”.

Konsolidējamā budžeta summa palielināta pēc Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas novērotāju nesenās misijas Grieķijā.

Pamatojoties uz Grieķijas situācijas novērtējumu, starptautiskie aizdevēji lems, vai piešķirt Grieķijai nākamo paredzēto palīdzības maksājumu 31,5 miljardu eiro apmērā.

Grieķijas valdība meklē budžeta konsolidācijas iespējas, lai saņemtu nākamo maksājumu, kas tai nepieciešams maksātnespējas novēršanai.

“Der Spiegel” raksta, ka starptautiskie aizdevēji konsolidējamo summu palielinājuši, jo Grieķijas valdības plānotā privatizācija nenorit pārāk veiksmīgi, kā arī nodokļu ieņēmumi ir mazāki par prognozēm. Grieķijas ekonomika recesiju piedzīvo jau piekto gadu pēc kārtas.

Pēc starptautisko novērotāju novērtējuma, Grieķijas valdība līdz šim nav spējusi nodemonstrēt, kā tā plāno sasniegt 2013. un 2014.gadam solīto budžeta konsolidāciju 11,5 miljardu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+