Eiropa

Grieķijai nepieciešams pildīt reformu solījumus 0

Foto – AFP

Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible norādīja, ka Grieķijai nepieciešams ievērot ekonomisko reformu solījumus, lai tā varētu iegūt starptautiskā aizdevuma līdzekļus, kas nepieciešami valsts maksātnespējas novēršanai un palikšanai eirozonā.

“Ir ļoti svarīgi, lai Grieķija pilnībā pildītu tās solījumus. Finanšu ministrs Šeible to kārtējo reizi uzsvēris savam kolēģim,” teikts paziņojumā pēc ministra pārrunām Berlīnē ar Grieķijas finanšu ministru Janni Sturnaru. Šeible arī atkārtoja, ka Grieķijas reformu pūliņu izvērtēšana no Eiropas Komisijas, Starptautiskā valūtas fonds un Eiropas Centrālās bankas puses būs svarīga lēmuma pieņemšanā attiecībā uz šo līdzekļu piešķiršanu. “Saskaņā ar pašreizējiem plāniem, šis ziņojums tiks publiskots oktobrī,” teikts ministrijas paziņojumā.

Saskaņā ar pašlaik spēkā esošajiem aizdevuma programmas nosacījumiem Grieķijai 2013. un 2014. gadā nepieciešams īstenot vērienīgas reformas un samazināt izdevumus par aptuveni 11,5 miljardiem eiro (8,08 miljardiem latu). Taču aizvien biežāk izskan informācija, ka Grieķija vēlas par diviem gadiem pagarināt šo termiņu, lai īstenotu starptautisko aizdevēju pieprasītās reformas un budžeta izdevumu samazinājumus. Grieķijas ekonomika paļaujas uz divām finanšu palīdzības programmām aptuveni 240 miljardu eiro (168,6 miljardu latu) apmērā, kuras atbalsta ES, SVF un ECB. Grieķija šobrīd gaida tik ļoti nepieciešamo nākamo aizdevuma programmas maksājumu 31,5 miljardu eiro (22,13 miljardu latu) apmērā.

LA.lv