×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
29. janvāris, 2012
Drukāt

Grieķijas amatpersonas nosoda Vācijas ierosinājumu

LETA/AFPLETA/AFP

Vācijas ierosinājums, lai Grieķija nodotu suverenitāti pār savu fiskālo politiku eirozonas komisāram, izpelnījies asu Grieķijas valdības amatpersonu kritiku un nosodījumu.

Laikraksts “Financial Times” 27.janvārī, atsaucoties uz ierosinājuma kopiju, vēstīja, ka saskaņā ar Vācijas plānu, citu eirozonas finanšu ministru iecelts komisārs varētu uzlikt veto Grieķijas valdības pieņemtajiem lēmumiem par budžetu. Šo ierosinājumu Vācija piektdien nodevusi citām eirozonas amatpersonām.

Grieķijas izglītības ministre un bijusī Eiropas Savienības (ES) nodarbinātības un sociālo lietu komisāre Anna Diamantopulu Vācijas ierosinājumu raksturoja kā “slimas iztēles augli”.

Kā sestdien aģentūrai AFP pavēstīja avoti Grieķijas valdībā, Atēnas negrasās atdot ES kontroli pār savu budžetu. “Grieķija šādu iespēju neapspriedīs. Tas ir pilnīgi izslēgts, ka mēs to varētu pieņemt, tie ir nacionālās suverenitātes jautājumi. [Tas] prasītu izmaiņas [ES] līgumos,” sacīja viens avots.

Arī Eiropas Komisija (EK) paziņojusi, ka nevar būt ne runas par to, ka Grieķija nodotu suverenitāti pār savu fiskālo politiku eirozonas komisāram, norādot, ka visa atbildība par svarīgāko lēmumu pieņemšanu gulstas uz Grieķijas valdības pleciem un tur tai arī jāpaliek.

Tikmēr Grieķijas politiķi un privātie kreditori paziņojuši, ka pārrunās par 100 miljardu eiro norakstīšanu no valsts 350 miljardu eiro lielajām parādsaistībām gūts zināms progress un vienošanās varētu tikt panākta jau nākamajā nedēļā.

“Mēs ceram panākt vienošanos nākamajā nedēļā (..). Mēs esam sagatavojuši visus tehnisko un juridisko [dokumentu] tekstus, un ir gūts ievērojams progress,” pēc divu stundu ilgas tikšanās ar Starptautiskā finanšu institūta (IIF) izpilddirektoru Čarlzu Dalaru sestdien paziņoja Grieķijas finanšu ministrs Evangels Venizels.

Grieķijai ir jāpanāk vienošanās ar privātajiem kreditoriem, pirms tā varēs risināt sarunas ar ES partneriem par finanšu līdzekļu saņemšanu no 130 miljardu eiro lielā otrā aizdevuma, ko eirozonas dalībvalstis Atēnām apsolīja pērnā gada oktobrī. Grieķijas pārrunas ar kreditoriem bija nonākušas strupceļā saistībā ar nesaskaņām par procentu likmēm jaunām valdības obligācijām, kas tiks izsniegtas kredītu īpašniekiem apmaiņā pret norakstīšanai paredzētajām parādsaistībām, kuru atmaksas termiņš tuvojas beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+