Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Otrdiena, 21. februāris, 2017
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Grieķijas bankas paliks slēgtas līdz pirmdienai (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NEZIŅA. Pēc sarunu izjukšanas ar ārzemju kreditoriem un Grieķijas valdības paziņojuma 29. jūnijā par banku slēgšanu uz nedēļu grieķu pensionāri pulcējas pie Centrālās bankas ēkas Atēnās neziņā par nākotni.

Grieķijas bankas paliks slēgtas līdz pirmdienai, trešdienas vakarā paziņojusi Grieķijas Finanšu ministrija.

Līdz pirmdienai tiks saglabāti līdzšinējie skaidras naudas izņemšanas ierobežojumi – 60 eiro dienā, ziņu aģentūrai AFP atklāja kāds avots ministrijā.

Grieķijā bankas ir slēgtas kopš 28.jūnija.

Bankas tika slēgtas, lai pasargātu valsts finanšu sistēmu un ekonomiku pēc Grieķijas premjerministra Alekša Cipra paziņojuma par referenduma rīkošanu un Eirogrupas lēmuma nepagarināt valsts glābšanas programmas termiņu pēc 30.jūnija.

Jau vēstīts, ka Grieķi svētdien referendumā noraidīja starptautisko kreditoru prasības apmaiņā pret palīdzības saņemšanu, bet Atēnas kopš tā laika ir oficiāli lūgušas jaunu aizdevumu, lai izvairītos no eirozonas pamešanas.

Grieķijai tagad līdz ceturtdienai jāiesniedz eirozonas līderiem konkrēts reformu plāns, un tiek ziņots, ka jaunie pasākumi būs vērsti uz nodokļu un pensiju reformēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. saka banku automāti!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+