×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Grieķijas iebildumu dēļ ES vēl nevienojas par jaunām sankcijām pret Krieviju (8)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

epa04590608 Greek Prime Minister Alexis Tsipras chairs the first cabinet meeting of the government in the Parliament, in Athens, Greece, on 28 January 2015. The members of the Greek government, the first government in the Greek history lead by a leftist Premier, were sworn in on 27 January 2015. EPA/PANTELIS SAITAS

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pārstāvji Grieķijas iebildumu dēļ nav spējuši panākt konsensu jautājumā par jaunu sankciju noteikšanu Krievijai, trešdien apliecināja ES diplomāti.

ES vēstnieki trešdien tikās Briselē, lai spriestu par jauniem soļiem pret Krievijas amatpersonām, uzņēmumiem, Maskavas atbalstītajiem separātistiem un esošo sankciju darbības posma pagarināšanu līdz decembrim.

Kā radio “Brīvība” pastāstīja ES diplomāti, viņi nav spējuši panākt vienprātību, jo Grieķijas pārstāvji iestājušies pret.

ES vēstnieki vienojušies no jauna tikties ceturtdien, lai panāktu vienošanos par iespējamām sankcijām vēl pirms ES ārlietu ministru sanāksmes, kas arī ir paredzēta ceturtdien.

Grieķijas jaunā premjerministra Alekša Cipra birojs šonedēļ pauda neapmierinātību, ka ES līderu aicinājums noteikt Krievijai tālākus ierobežojošus pasākumus nav ticis saskaņots ar Grieķiju.

Svētdien Grieķijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās kreiso ekstrēmistu partijas SYRIZA, kas tiek uzskatīta par Maskavai izteikti draudzīgu politisko spēku.

Krievija februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. kāda velna pēc vispār ir vajadzīga tā ES,vai nevar katra valsts būt suverēna,dzīvot,kā var un kā grib,kāpēc vienas savienības vietā tūlīt jālien citā, kur noteikti valsts zaudē savu brīvību.

  2. Tagad klus par Maskavas marioneti un ar Maskavas palidzibu saks dancinat ES?

  3. Kantoris ir labi pastrādājis un tāpēc tos šodienas grieķus ( valdība ) nav ko ņemt par pilnu – graus tikai ES.

    • un varētu jau padzīt viņus no ES, bet tad Grieķijai vairs nebūtu citu iespēju, kā vien kļūt par Krievijas sabiedroto, ar tālejošām sekām – atļaut tur iekārtot militārās bāzes.

Draugiem Facebook Twitter Google+