×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. maijs, 2012
Drukāt

Grieķijas izstāšanās no eirozonas apdraudot visu Eiropu

griekis2

Grieķijas parlamenta vēlēšanās otro vietu ieguvušās Kreiso radikāļu koalīcijas (SYRIZA) līderis Aleksis Ciprs (attēlā) paziņojis, ka viņa valsts izslēgšana no eirozonas nogremdēs visu reģionu. Grieķijas problēmas ir visas Eiropas problēmas un piespiešana viņa valsti pamest eirozonu var viegli nogremdēt citas valstis, it īpaši Spāniju un Itāliju, intervijā laikrakstam “International Herald Tribune” pavēstīja Ciprs.

“Mūsu mērķis nav šantažēt vai terorizēt, mūsu mērķis ir sapurināt [līderus],” sacīja Ciprs. “Mēs vēlamies viņus pārliecināt, ka viņiem ir jāmaina politika Grieķijā un jāmaina politika Eiropā, citādi Eiropa būs ļoti apdraudēta.”

SYRIZA guva panākumus, pateicoties sabiedrības negatīvajam noskaņojumam pret ārvalstu aizdevēju pieprasītajiem taupības pasākumiem apmaiņā pret palīdzību un tiek prognozēts, ka 17.jūnijā paredzētajās vēlēšanās tai veiksies vēl labāk.

Ciprs iepriekš paziņojis, ka Grieķijai jānoraida visi Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) uzspiestie taupības pasākumi.

17.jūnijā gaidāmās vēlēšanas arvien plašāk tiek uzskatītas kā referendums par starptautisko aizdevumu un Grieķijas tālāku atrašanos eirozonā.

Jaunākās aptaujas liecina, ka starptautisko aizdevēju programmu atbalstošās konservatīvās partijas “Jaunā demokrātija” atbalsts pieaudzis līdz 23,1%, salīdzinot ar 6.maija vēlēšanās gūtajiem 18,85%, bet SYRIZA šobrīd atbalsta 21%, salīdzinot ar vēlēšanās gūtajiem 16,8%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+