×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2015
Drukāt

Grieķijas jaunā valdība vienīgā neatbalsta ES ziņojumu, kurā nosodīta Krievija (30)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas jaunā valdība, kuru vada nedēļas nogalē vēlēšanās uzvarējušās galēji kreisās partijas “Syriza” līderis Aleksis Ciprs, nav pievienojusies Eiropas Savienības ziņojumam par Krieviju, kurā bloka līderi norāda uz Maskavas atbildību par raķešu uzbrukumu Ukrainas pilsētai Mariupolei un kurā piedraud Krievijai ar jaunām sankcijām.

Interneta vietne “EUObserver.com” raksta, ka ES augstajai pārstāvei ārlietu un drošības politikas jautājumos Federikai Mogerini Ciprs esot paudis neapmierinātību ar ziņojuma pieņemšanas kārtību. Grieķijas premjerministrs sūdzējās, ka ES Padomes priekšsēdētāja Donalda Tuska sagatavotais ziņojums ticis izstrādāts un pieņemts, nekonsultējoties ar Grieķiju. Tikmēr Tuska pārstāvji uzsvēruši, ka ES Padomes priekšsēdētāja administrācija ziņojuma izstrādes gaitā ir sazinājusies ar visu bloka dalībvalstu amatpersonām, un neviena valsts, tajā skaitā Grieķija, pret ziņojumu sākotnēji nav iebildusi. Iebildes nākušas tikai pēc ziņojuma publikācijas.

Kā sarunā ar interneta vietni “EUObserver.com” atklāja kāda ES amatpersona, kura vēlējās saglabāt anonimitāti, arī Austrija, Ungārija un Slovākija mēģinājušas bloķēt šo ziņojumu. “Taču šīm valstīm neizdevās ziņojumu “aizskalot”,” skaidroja ES amatpersona. Savukārt Ciprs pret ziņojumu vērsās jau pēc tā publicēšanas. Viņa birojs, apgalvojot, ka ES vadītāji pārkāpuši “normālo procedūru”, paziņoja, ka šim paziņojumam nav Grieķijas atbalsta.

Neskatoties uz to, ka Ciprs neatbalstīja ziņojumu, tas nezaudē savu aktualitāti, raksta “EUObserver.com”, atsaucoties uz avotiem Briselē. “Tagad tas ir 27 ES valstu vai valdību vadītāju ziņojums, nevis visu 28 valstu,” norādījusi kāda ES amatpersona. “Jebkurā gadījumā ziņojums nav juridiski saistošs dokuments, tāpēc šajā ziņā tas nekļūst nederīgs.”

Jau dažas stundas pēc nominēšanas Grieķijas valdības vadītāja amatam Ciprs tikās ar Krievijas vēstnieku Grieķijā. Savukārt pērnajā maijā viņš apmeklēja Maskavu, kur tikās gan ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, gan Krievijas likumdevējiem. Tolaik viņš pauda atbalstu Krimas “neatkarības referendumam”, atzīmē “EUObserver.com”. Ieprikš Ciprs arī apgalvojis, ka ES, nosakot sankcijas pret Krieviju, “šauj sev kājā” un ka “Kijevas proeiropiskajā valdībā ir neonacisti”.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Tu tiešām esi viens aprobežots cilvēciņš, ja uzdod tik stulbus jautājumus. Redzi, mākslīgi radīta sistēma, kāda bija padomju sistēma, kur visiem bija darbs, var pastāvēt tikai kādu ierobežotu laiku, pēc tam tā izjūk un sabrūk. Tā tas arī notika ar PSRS un visu sociālistisko sistēmu Austrumeiropā. Tāpēc, ka sabiedriskoti ražošanas līdzekļi ražošanā rada patēriņa un citu preču deficītu, jo tiek izkropļots pats ražošanas pamatprincips – cilvēka jeb indivīda ieinteresētība sava darba rezultatā, ko var efektīvi nodrošināt tikai privātīpašums uz ražošanas līdzekļiem. Sociālismā darbojās komandekonomikas princips “ko liek, to daru”, bez personīgas ieinteresētības un atbildības. Un šī pretruna novājina preču ražošanu kopumā un grauj valsts ekonomiku. Otrs uzskatāms piemērs tam ir Ķīna, kura sāka attīstīties arī tikai pēc privātīpašuma atjaunošanas ražošanā.

 2. Dažiem te ļoti patīk zelēt Grieķijas jautājumu, bet viņi būs jāapbēdina. Grieķija ārlietu ministru apspriedē
  Briselē ir piekritusi pilnīgi visām sankcijām pret Krieviju, arī tām, ko valstu vadītaji vēl noteiks. Visas 28
  ES valstis šinī jautājumā pauž vienotu nostāju. Tikai LA nezin kāpēc to “aizmirsusi” nopublicēt, jo par Grieķijas sākotnējo nostāju gan te tika sacelta liela ažiotāža.

 3. nekas nav vieglāk, kā vadīt pūli, beidzas gan tas vienmēr vienādi

 4. Nu ko, latvieši, ja es sākšu atbalstīt grieķus es pārvērtīšos par progrieķi? Ieteikums: nelieniet un neļaujiet līst lieliem oniām maisīties pa kājām! Būs tikai sliktāk pašiem. Lielie onkas zin ka sakārtos lietas un bez jums plikadīdas!

 5. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Vot kur tempi! Svētdien ievēlēja, pirmdien valdība, otrdien apstiprināta, trešdien taisa sūdus ES.

 6. vai man, stulbam cilvēkam, kāds var paskaidrot,kāpēc padomju laikos visiem bij darbs,spieda strādāt pat tos kuri negribēja.Un kāpēc, pēc tam kā nokļuvām laimes zemē eurosojuzā ,cilvēki spiesti atstāt savu zemi,justies liekiem savā zemē?Un tā tas ir ar visām jaunajām eiropas dalībvalstīm, tai skaitā ar īGrieķija ir nokļuvusi verdzībā,tikai tie tagad mēģina ķepuroties ārā.Diez vai izdosies.

 7. a ko ta nesatraucamies parASV karabāzēm Latvijā,kuras Obama grib izvietot.Ļoti esam nobažījušies par Grieķiju, ka viņu, lūk, okupēs Krievija.Paši jau sen esam okupēti un ļoti laimīgi.

 8. To varēja sagaidīt. ES iznīcināja Grieķijas ekonomiku.Putins izmantoja šo ES vājo punktu.Arī Latvijas ekonomika ir iznīcināta, esam parādos līdz ausīm.Latvijā arī SC drīz var nākt pie varas tāpēc ka neprotam pareizi nobaslsot.

 9. ŠIS DUMIķIS VĒL NAV BAUDīJIS DRAUGU “maigo” ROKU UN ASOS ZOBUS, tāpēc smaida kā siltos govju mēslos iekāpis… Krievu naudīgie pilsoņi jau Grieķijā ir sapirkuši ĻOTI daudz īpašumus un turpina pirkt. Drīz Krievijas kara flote bāzēsies pie Grieķijas krastiem un tad arvien vairāk un vairāk krievu ieradīsies Grieķijā, kamēr vienā dienā stulbie grieķi kravās koferus un dabūs pārcelties un Krievijas plašumiem…AK, TU KUNGS, CIK STULBS VAR BŪT CILVĒKS, KURŠ NAV BAUDĪJIS TO, KO TAGAD “IZBAUDA” UKRAIŅI SAVĀ ZEMĒ… KAD PĒC GRIEĶU ZEMES TĪKOS SVEŠA TAUTA UN SĀKS IEVEST SAVU KARTĪBU, VARBŪT TAD ATVĒRSIES ACIS!?? DOMĀJU, KA TAD VAR BŪT DAUDZ PAR VĒLU…. Labāk grieķi sāciet atmaksāt savus ielaistos parādus ES un ATTOPIETIES!?????????

  • latvietis parastais Atbildēt

   varbut izlasi pirms rejgrieķi protestē pret to ka VIŅIEM NEVIENS NEKO NEPRASIJA, UN IZPLATA PAZIŅOJUMU ARI VIŅU VĀRDĀ. neko vairākbriselē kāds ierēdnis uzrakstijis paziņojumu visu valstu vārdā, bez jelkādām diskusijām, saskaņošanas, konsultācijām, izsutijis dalibvalstu ieredņiem zināšanai un lūk 28 dalibvalstu paziņojums gatavs. var protams spekulet uz grieķu dumpigumu, piesaukt viņu nevelešanos parādius maksāt un briselei pakļauties, bet VIŅIEM ŠOREIZ IR TAISNIBA. jebkurai valstij bija jāprotestē ka viņas vārdā kautkāds klerks izplata paziņojumus, tik ne jau visiem pietiek dūšas skaļi protestēt

  • Grieķi, par nožēlu ir rusofiļi, kopš tiem laikiem, kad krievija it kā paglābusi viņus no turku genocīda. Tāpēc šodien Krievija var gāzt jebkādus podus – griēķi vienalga tos cienīs. Daudz ļaunuma darijuši Grieķijai fašisti un pašu mājas fašists Metaxa, arī Lielbritānija pēc kara gados. Ekonomiski kļūdaini izrīkojās arī ES likvidējot (dažādu iemeslu deļ) grieķu rūpniecības konkurenci eiropas lielvalstim. Bet, neskatoties uz to, turpinājuma ar Krieviju Grieķijai nav. Tikai ES ir pareizais ceļš, to jau labi saprot šie kreisie, kuriem ar īstajiem “kreisajiem” kopīgi ir tikai lozungi un nekur viņi neliksies. Krievs šodien pat DNR un LNR atteicies ekonomiski atbalstīt, EirAzija arī iesprukusi. Bet ES, kaut vai ar grūtībām, bet attīstās un angļi vairs ari nesapņo laisties prom. Visam pamatā, izšķirošs, ir darba ražīgums. Par tādu darba ražīgumu, kāds ir Vācijā, Francijā un citās ES valstīs nevar sapņot nedz Grieķija nedz Krievija un tas šodien arī visu izšķirs. Griēķiem jāmeklē savu robu ražojot lieliskus pārtikas produktus (olīveļļa, augļi utt) tur viņiem nav konkurentu.

 10. šī tauta drīz iepazīsies ar kauna nastas apziņu Atbildēt

  šī tauta drīz iepazīsies ar kauna nastas apziņu. Tas notiks ļoti drīz, bet ļoti ilgi nāksies nest šo nastu – tāpat kā to tagad dara vācieši un darīs krievi

 11. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Grieķijai vajag atņemt pabalstus no ES, aizdevumus, lai bankrotē, ko tur ņemās ar šo valsti, tieši tāpēc jau tā arī sāk nostāties Krievijas pusē, lai aizdevumus nekad neatgrieztu.

 12. Kad Grieķija būs pilna ar krieviem, kas ieviesīs savu kārtību, tad varbūt, ka viņam atvērsies acis. Lai parunā ar bulgāriem,tie pastāstīs, kas notiek Bulgārijā.

 13. Krievija nopirkusi Griķiju par lēto Atbildēt

  krievi ir nopirkuši šõ partiju un pašu valsti.

 14. cik daudz krievija ir maksājusi Syriza partijai… tas ir skaidrs ka kaut kādas naudas ir dotas jo to ka nogalināti berni un civil iedzivotāji Maripolē ir skaidrs, un ja to nenosod, tad kaut kas ir noticis lai to nedaritu

 15. no raksta izriet ka” kopejo paziņojumu” vispār uzrakstijis/izauklejis tik kāds briseles klerks, un dalibvalstis tik informē ka viņu vārdā tāds tiek izteikts. turklāt ari informē tik kautkādus klerkus dalībvalstīs nevis augstākās politiskās aprindas. dikti jau nu smird pēc pašdarbibas. no kopeja paziņojuma tur nav ne smakas

 16. USD pret EUR kurss 1:1 būs jau februāra mēnesī. Lai tas pus gada laikā nenokristu 1USD : 2EUR. Eiroparlamentam jau vakar vajadzēja būt pieņemtam likumam par valstu (šoreiz Grieķijas) izslēgšanu no ES, lai varētu sākt atgūt Grieķijā ieguldītos 240 miljardus EUR (Latvijas 34 gadu budžetus).
  Vēl viens piemērs veicinošs vēlmi nodokļu nemaksāšanai, kuru sapratīs jebkurš darba nēmējs, saņemot algu aploksnē, ne tikai Latvijā.

 17. un ko Latvijas jaunā valdība? neatbalsta to, ka Grieķijas jaunā valdība vienīgā neatbalsta N€iroсоюз’a ziņojumu, kurā nosodīta Krievija? un ko Krievijas valdība? neatbalsta Latvijas jauno valdību, kura neatbalsta to, ka Grieķijas jaunā valdība vienīgā neatbalsta N€iroсоюз’a ziņojumu, kurā nosodīta Krievija?

 18. Malaci Grieki ne visiem ka auniem japaklaujas DRESURAI.

 19. Iezīmējas ES un NATO sabrukuma sākums. Drīzumā piemēru no Grieķijas ņems Spānija ,Portugāle un Itālija.Rietumeiropas valstu starpā notiks sacensība par izpatikšanu Putinam. ES valstis plīst pa visām šuvēm un Putins priekā berzē rokas.

 20. Grieķija – nākamā Abhāzija.

 21. izskataas peec veel viena jukushaa …

Draugiem Facebook Twitter Google+