×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Grieķijas parāda norakstīšanai piekrīt 83,5% kreditoru

eka

Grieķijas Finanšu ministrija paziņoja, ka gandrīz 84 procenti privāto kreditoru piekrituši parādsaistību norakstīšanai, kas palīdzēs glābt valsti no maksātnespējas.

 

Ministrija norādīja, ka kreditori, kuru īpašumā ir Grieķijas parādzīmes aptuveni 172 miljardu eiro apmērā, piedāvājuši savas obligācijas apmaiņai, kas ir apmēram 83,5 procenti no 206 miljardiem eiro, uz ko Atēnas bija cerējusi. Finanšu ministrija gan pavēstīja, ka, aktivizējot tā dēvētos kolektīvās rīcības noteikumus, kas nesen iekļauti Grieķijas likumdošanā, kreditoru dalība obligāciju apmaiņas darījumā tiks palielināta līdz 95,7 procentiem.

Tikmēr Grieķijas finanšu ministrs Evangels Venizels izteica pateicību ieguldītājiem par iesaistīšanos šajā “vēsturiskajā darījumā”. “Valsts vārdā es vēlos pateikties visiem mūsu kreditoriem, kas atbalstījuši mūsu ambiciozo reformu un pielāgošanas programmu un kuri uzupurējušies kopīgi ar Grieķijas iedzīvotājiem šajā vēsturiskajā darījumā,” sacīja Venizels. Viņš piebilda, ka termiņš kreditoriem, kuru īpašumā atrodas ārvalstu likumu ietvaros emitētās Grieķijas obligācijas, pagarināts līdz 23. martam, jo no tiem piedalīties šajā darījumā piekrituši vien 69 procenti.

Grieķijas privātajiem kreditoriem līdz ceturtdienai plkst.22 pēc Latvijas laika bija jāizlemj, vai tie piedalīsies Atēnu parādu norakstīšanā. Obligāciju apmaiņas mērķis ir atvieglot parādu krīzi, kurā nonākusi Grieķija un kura apdraud visas eirozonas stabilitāti. Obligāciju apmaiņas darījumu, kas paredz norakstīt valsts parādsaistības vairāk nekā 100 miljardu eiro apmērā, starptautiskie aizdevēji noteica kā priekšnosacījumu, lai Grieķija spētu saņemt jaunu finanšu atbalsta programmu 130 miljardu eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+