Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
29. decembris, 2014
Drukāt

Grieķijas parlaments nespēj ievēlēt prezidentu arī trešajā kārtā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas likumdevējiem arī trešajā balsošanas kārtā pirmdien nav izdevies ievēlēt jaunu prezidentu, un tas nozīmē, ka nāksies izsludināt parlamenta ārkārtas vēlēšanas, kurās uzvaru varētu gūt kreisie ekstrēmisti.

Valdības piedāvātajam kandidātam tā arī neizdevās iegūt nepieciešamās 180 deputātu balsis, un saskaņā ar konstitūciju pašreizējais parlamenta sasaukums ir atlaižams desmit dienu laikā.

Pēc balsojuma rezultātu uzzināšanas Grieķijas akciju kurss nokrities jau par 11 procentiem.

Grieķijas mediji vēsta, ka vēlēšanas varētu notikt jau 1.februārī.

Jau pirms vairākām dienām gan Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers, gan Vācijas finanšu ministre Volfgangs Šeible brīdināja grieķus no iespējamās kursa maiņas un atteikšanās no pēdējo gadu laikā īstenotajām reformām.

Tikmēr aptaujas liecina, ka pašreizējā premjerministra Antoņa Samara pārstāvētā konservatīvā partija “Jaunā demokrātija” atpaliek no kreiso ekstrēmistu partijas “Syriza”, kas vēlas pārskatīt vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, kā arī atteikties no bargās taupības politikas.

Taču pēdējo nedēļu laikā “Syriza” pārsvars sācis mazināties, kas ļauj cerēt, ka kreisie ekstrēmisti neiegūs absolūto vairākumu, lai patstāvīgi veidotu valdību.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+