×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķijas parlaments nobalso par slēgtās valsts raidorganizācijas atjaunošanu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Grieķijas parlaments otrdien atbalstīja pirms diviem gadiem taupības programmas gaitā slēgtās valsts raidorganizācijas ERT atjaunošanu.

ERT atjaunošana bija viens no šobrīd valdošās kreiso ekstrēmistu partijas “Syriza” priekšvēlēšanu solījumiem. Kad ERT tika likvidēta, tā tika aizstāta ar krietni mazāka apjoma uzņēmumu “Nerit”.

Iepriekšējā konservatīvo vadītā valdība 2013.gada jūlijā slēdza ERT un atlaida no darba aptuveni 2600 cilvēkus, lai izpildītu Grieķijas starptautisko kreditoru prasības par valsts iestāžu štatu samazināšanu.

Pēkšņā ERT slēgšana pēc 60 darba gadiem sadusmoja pat taupības pasākumu norūdītos grieķus, izprovocējot vairākas demonstrācijas, turklāt šis solis izpelnījās nosodījumu arī dažviet ārzemēs.

Likumprojektu par ERT darba atjaunošanu atbalstīja kreiso radikāļu koalīcijas valdība un partija “Neatkarīgie grieķi”, bet labējā “Jaunā demokrātija” – lielākā opozīcijas partija – balsoja pret.

Likums paredz raidorganizācijas ERT nosaukuma atjaunošanu, kā arī 1550 bijušo darbinieku reintegrāciju, ja viņi to vēlēsies. Simtiem bijušo darbinieku pēc atlaišanas no darba ir pensionējušies, bet citi tika pieņemti darbā “Nerit”.

Saskaņā ar mediju ziņām jaunajā ERT strādās 2300 cilvēki.

Raidorganizācijas budžets būs 60 miljoni eiro gadā, un tas tiks segts no abonēšanas maksām, kas noteiktas trīs eiro mēnesī.

“Nerit” ir krietni mazāk budžets nekā tās priekšgājējai un tikai 500 darbinieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+