×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Grieķijas politiķi beidzot vienojušies par taupības pasākumiem

atenas

Grieķijas valdošajā koalīcijā ietilpstošās partijas beidzot spējušas panākt galīgo vienošanos par taupības pasākumiem, kurus apmaiņā pret otro aizdevuma programmu pieprasījusi Eiropas Savienība un Starptautiskais valūtas fonds, paziņoja informācijas avots Grieķijas valdībā.

Partijām bija jāvienojas par jauniem taupības pasākumiem, lai Grieķija varētu saņemt 130 miljardu eiro lielo aizdevumu. Grieķijai šo aizdevumu nepieciešams saņemt līdz 20. martam, kad tai obligāciju maksājumos nepieciešami 14,5 miljardi eiro. Starptautisko aizdevēju prasības paredzēja Grieķijā šogad paredz minimālo mēnešalgu samazināt par 20 procentiem, par 15 procentiem samazināt papildu pensijas un valsts sektorā likvidēt 15 tūkstošus darba vietu.

Eirozonas amatpersonas tikmēr brīdina, ka līdz 15. februārim ir jāpanāk galīgā vienošanās ar Grieķiju un tā vēl jāapstiprina ES, SVF un Eiropas Centrālajai bankai, lai līdz martam varētu pagūt noformēt visus nepieciešamos juridiskos dokumentus. Grieķijas politiķi līdz šim negribīgi pieņēmuši aizdevēju stingrās prasības, kas vēlētāju vidū ir ārkārtīgi nepopulāras. Parlamenta vēlēšanas Grieķijā notiks jau aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+