×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Grieķijas radikāļu līderis sola anulēt vienošanos ar aizdevējiem

grieku_radikalis

Grieķijas radikāli kreiso spēku līderis Aleksis Ciprs, kurš iebilst pret taupības pasākumiem, piektdien paziņoja, ka ievēlēšanas gadījumā viņa vadītais partiju bloks “Radikāli kreiso koalīcija” (SYRIZA) centīsies panākt, lai tiktu anulēta Atēnu vienošanās ar starptautiskajiem aizdevējiem Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF), kas paredz taupības pasākumu īstenošanu apmaiņā pret aizdevumu valsts ekonomikas glābšanai.

“Mēs prasīsim Grieķijas iedzīvotājiem balsot [par vienošanos referendumā], lai varētu to anulēt,” paziņoja 37 gadus vecais Ciprs.

Kreiso radikāļu līderis Grieķijas vienošanos ar aizdevējiem nodēvēja par “nāves zālēm”, kas, pēc viņa paustā, ir izraisījusi traģēdiju Grieķijā, kur darbu zaudējuši vairāk nekā miljons cilvēku un krasi pieaudzis pašnāvību skaits līdz ar recesijas padziļināšanos ekonomikā.

“Slimnieka dzīvību nav iespējams glābt, mainot nāvējošu zāļu devu. Jāmaina ir pašas zāles. Glābšanas darījums ir automātisks ceļš uz galēju postu. Tas salīdzināms ar atgriešanos pie drahmas,” klāstīja Ciprs.

Piektdien publiskotā jaunākā aptauja rāda – ja vēlēšanas notiktu šodien, SYRIZA dabūtu lielāko atbalstu jeb 31,5% vēlētāju balsu, savukārt konservatīvā partija “Jaunā demokrātija” (ND), kas iestājas par taupības pasākumu īstenošanu, iegūtu 26,5% balsu.

Jaunas vēlēšanas Grieķijā tiek rīkotas, jo pēc 6.maijā notikušajām parlamenta vēlēšanām neizdevās izveidot valdību.

6.maija vēlēšanās lielus panākumus guva spēki, kas paziņojuši, ka nepildīs vienošanās par taupības pasākumiem ar starptautiskajiem aizdevējiem. Daļa aptauju liecina, ka 17.jūnija vēlēšanās šie spēki gūs vēl lielākus panākumus, taču citas rāda, ka uzvarēt varētu taupības pasākumus atbalstošās partijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+