×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. februāris, 2012
Drukāt

Grieķijas valdība apstiprina taupības pasākumus

griekija3

Grieķijas valdība 11.februāra rītā apstiprināja Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) pieprasītos taupības pasākumus, premjerministram Lukam Papademam brīdinot, ka vienošanās nenoslēgšana ar kreditoriem un maksātnespēja izraisīs “nekontrolējamu haosu”.

Pirms balsojuma Papadems paziņoja, ka “maksātnespēja iegrūdīs valsti katastrofālā avantūrā. Tā radīs apstākļus nekontrolējamam haosam un sociālam sprādzienam. Ātrāk vai vēlāk Grieķija tiks izvadīta ārpus eiro. Šī ir vēsturiskas atbildības stunda”.

Pirms tam dienu iepriekš, iebilstot pret jaunajiem taupības pasākumiem, Grieķijas valdību pameta seši galēji labējie politiķi. Atlikušie kabineta locekļi vienbalsīgi nobalsoja par vienošanos ar kreditoriem un taupības pasākumiem, kas paglābs Grieķiju no maksātnespējas martā, paziņoja premjerministra birojs.

Vienošanās iesniegta apstiprināšanai parlamentam, kurš par to balsos svētdien.

Eirozonas finanšu ministri ceturtdien izvirzīja Grieķijai trīs prasības, kas Atēnām jāizpilda, lai grūtībās nonākušajai tautsaimniecībai tiktu piešķirts 130 miljardus eiro lielais aizdevums. Pirmkārt, Grieķijas parlamentam svētdien jāapstiprina valdošās koalīcijas vienošanās par taupības pasākumiem. Otrkārt, Grieķijai līdz nākamajai trešdienai jārod veids, kā šogad ietaupīt vēl papildu 325 miljonus eiro no budžeta līdzekļiem. Treškārt, būs nepieciešami stingri politiskie apliecinājumi no koalīcijas partiju vadības attiecībā uz taupības programmas ieviešanu.

Grieķijai šo aizdevumu nepieciešams saņemt līdz 20.martam, kad tai obligāciju maksājumos nepieciešami 14,5 miljardi eiro.

Svētdien balsojumam parlamentā iesniegti trīs dokumenti – pasākumi Grieķijas banku rekapitalizācijai, pilnvarojums Papademam un finanšu ministram parakstīt eirozonas aizdevuma līgumu un obligāciju apmaiņa ar privātajiem kreditoriem, lai dzēstu aptuveni 100 miljardus eiro no Grieķijas 350 miljardu eiro lielā parāda.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+