Grigorjeva zaudē ceturtdaļfinālā, bet saglabā cerības uz bronzu 1

Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva ceturtdien cieta zaudējumu Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā, taču saglabā izredzes iegūt bronzu.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Svara kategorijas līdz 63 kilogramiem ceturtdaļfinālā Grigorjeva ar rezultātu 2:8 piekāpās japānietei Risako Kavai, kura ir pagājušā gada pasaules vicečempione.

Grigorjevai vēl saglabājas cerības uz bronzu, tomēr tad Japānas sportistei nākamajā duelī jāuzvar krieviete Inna Tražukova. Šādā gadījumā Latvijas cīkstone varēs piedalīties gandarījuma turnīrā.

Vienai no Latvijas cerībām šajās olimpiskajās spēlēs ceturtdaļfināla cīņa sākās neveiksmīgi. Lai gan duelis iesākās aktīvi, jau pēc 25 sekundēm japāniete veica pirmo rezultatīvo metienu. Minūti vēlāk pretiniece iemetās Grigorjevai kājā un izstūma viņu ārpus paklāja, panākot 4:0. Šādi arī noslēdzās pirmais periods.

Otrā perioda sākumā japāniete vēlreiz iemetās Grigorjevai kājās, kas lika Latvijas pārstāvei izbēgt ārpus paklāja, līdz ar to rezultāts kļuva jau 0:6. Pēcāk beidzot arvien aktīvāk uzbruka arī Grigorjeva, tomēr pēdējā minūtē japāniete guva vēl divus punktus, triumfējot ar 8:2.

Jau vēstīts, ka Grigorjeva pirmajā cīņā jeb astotdaļfinālā ar 10:0 pārliecinoši uzvarēja Tunisijas sportisti Helu Rjabi.

Abas cīkstones šo cīņu sāka ļoti aktīvi, taču jau ar sākumu Grigorjeva izskatījās pārāka pār pretinieci, pamanoties pirmajā minūtē tikt arī pie diviem punktiem. Latvijas pārstāve droši kontrolēja cīņas gaitu, bet pirmo periodu viņa noslēdza, būdama vadībā ar 4:0. Savukārt otrajā periodā Grigorjeva guva vēl sešus punktus un guva pārliecinošu panākumu ar 10:0.

Rjabi šogad kļuva par Āfrikas čempioni svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, taču svarā līdz 63 kilogramiem līdz šim ar atzīstamiem panākumiem nav izcēlusies.

Šogad pavasarī Rīgā Grigorjeva tika kronēta par Eiropas čempioni.

Pērn Grigorjeva šķīrās no sava ilggadējā trenera Sergeja Kursīša, bet gada otrajā pusē sāka sadarbību ar igauņu speciālistu Ahto Rasku, tāpēc tagad pārsvarā trenējas Somijā. Savukārt uz Riodežaneiro Latvijas cīkstone devās pirmdien.

Šīs Grigorjevai nav pirmās olimpiskās spēles, jo pirms četriem gadiem viņa startēja Londonā, kad bija devītajā vietā.

Četrkārtējā Eiropas čempione Grigorjeva ir vienīgā Latvijas pārstāve Riodežaneiro olimpisko spēļu cīņas sacensībās, turklāt viņa ir viena no galvenajām valsts pretendentēm uz godalgu izcīnīšanu. Šobrīd Latvijas delegācija šī gada Olimpiādē vēl nav tikusi pie medaļām.