×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Grigule pamet EP eiroskeptiķus un izjauc grupu (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Iveta Grigule.

No Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta Eiropas Parlamentā (EP) ievēlētā Iveta Grigule atstājusi eiroskeptiski noskaņoto EDDF grupu, kas tādējādi sabrukusi, aģentūrai BNS apstiprināja pati deputāte.

Pēc Grigules aiziešanas, EFDD pārstājusi eksistēt, jo nepieciešami deputāti no vismaz septiņām valstīm, lai izveidotu grupu. Sarunā ar aģentūru BNS Grigule skaidroja, ka uz EP nākusi strādāt un aizstāvēt Latvijas intereses. Tomēr pēc vairākām sarunām kļuvis saprotams, ka grupā strādājošie deputāti esot citādāki nekā bijis cerēts, sacīja Grigule.

Pretrunas radušās arī ar Lielbritānijas Neatkarības partijas (UKIP) pārstāvi Naidželu Farāžu, kas bija grupas līdzprezidents. Grigule norādīja, ka viņai neesot pieņemamas atsevišķas UKIP darbības, kā, piemēram, muguras pagriešana ES valstu karogiem un izteikumi, ka ES ir jāsagrauj.

Tāpat Grigule uzsvēra, ka šis bijis morāli ļoti smags lēmums. Savu pozīciju viņa izskaidrojusi grupas deputātiem. Runājot par savu turpmāko darbību, Grigule norādīja, ka vispirms tiksies ar ZZS kolēģiem. Tikšanos laikā arī tikšot pārrunāta turpmākā rīcība EP.

Eiroparlamenta grupā “Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa” (Europe of Freedom and Direct Democracy, EFDD) bija apvienojušies labēji un eiroskeptiski noskaņoti deputāti no tādiem politiskajiem spēkiem kā Apvienotās Karalistes Neatkarības partija (UKIP), Itālijas Piecu zvaigžņu kustība un Lietuvas partijas “Kārtība un taisnīgums”. Grupas statuss ir svarīgs, jo tas ļauj iegūt papildus līdzekļus un vietas komitejās.

EP no Latvijas tika ievēlēta Tatjana Ždanoka (“Latvijas Krievu savienība), Grigule (ZZS), Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), Artis Pabriks (“Vienotība”), Roberts Zīle (NA), Sandra Kalniete (“Vienotība”), Krišjānis Kariņš (“Vienotība”) un Andrejs Mamikins (“Saskaņas centrs”).

Grigule bija viena no pēdējiem deputātiem, kas pievienojās EDDF grupai. Iepriekš deputāte pieļāva, ka varētu pievienoties Eiropas Liberāļu un demokrātu apvienības grupai. Grigule ir vienīgā no ZZS, kura tika ievēlēta EP, kandidātu sarakstā viņai bija trešais numurs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Шалунишка Atbildēt

  На евроскептицизм, как таковой, нам наплевать. Если ZZS представляют крестьян Латвии, то евроскептицизм является их сутью, как и у всех людей от земли и сохи. Ладно… Но сейчас гораздо важнее, что все эти евроотщепенцы, включая и ихнего вожака Фараджа, как поговаривают, ходят в завзятых друзьях у Путлера. Данным разговорам приходится верить, если судить по совершенно разнузданной пропаганде против Европы, ведущейся сейчас прокремлевскими СМИ в России. Все люди доброй воли в Европе должны сплотиться против ревизионистских планов Путлера, цинично назвавшего распад совка крупнейшей геополитической катастрофой. В евроединстве наша сила! Евроскептицизм и всякие личные амбиции нужно решительно похерить перед лицом новой тоталитарной угрозы с востока. Если Путлер будет и дальше навязывать свои порядки в граничащих с Россией странах, как он это пытается сделать в Украине, то латвийскому крестьянству вместе с их ZZS придут кранты! Я надеюсь, что Григуле это поняла.

 2. Liels paldies, godpilno dāma Grigule.
  Mums nevajag vājus cilvēkus!
  Kā žēl Latvijas tautai!
  Ka drīz sapratīs, ka Eiropa nav Eiropa tautu, bet tas ir Eiropas Troyka, lobijiem, bankas, pilnvaras …
  Un drīz mēs visi būsim viņa vergi. Cilvēki meditēt …
  Piedot kļūdas.

  Itālijas.
  [M5S]

  • Шалунишка Atbildēt

   Да ладно, не скули ! Я жил в Европе, и по сравнению с Россией – это небо и земля. В цивилизованных странах Европы человек поставлен во главу угла, в России – чиновник. Поезжай и ты, поживи в России, – быстро прозреешь, будешь на Евросоюз молиться.

 3. Grigule ir vissvarīgākā !

 4. Visu cieņu. Labs darbiņš!

 5. Super, malacis Grigule! Tik viltīgi iznīcināt šito spocīgo partiju!

Draugiem Facebook Twitter Google+