Latvijā
Politika

Plānota iespaidīga tirāža: Grigule drukās paskaidrojumu Latvijas iedzīvotājiem 16

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule (ZZS) savu nostāju par rīcību propagandas apkarošanas balsojumā EP varētu paust, skaidrojumus izplatot iedzīvotājiem apmēram 640 000 eksemplāru.

Politiķe apliecināja, ka skaidrojuma eksemplāru drukāšana varētu notikt jau šīs nedēļas laikā, pēc tam tos iedzīvotājiem nogādās, izmantojot pasta starpniecību.

Grigule norādīja, ka kopumā varētu nodrukāt aptuveni 643 000 vai 645 000 eksemplārus ar skaidrojumu. Tie galvenokārt tiks izplatīti iedzīvotājiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas, paziņoja Grigule.

Kā ziņots, Grigule dienu pēc balsojuma EP saistībā ar rezolūciju, kurā aicināts cīnīties ar propagandu, skaidroja, ka izvēlei balsot “pret” esot bijuši vairāki iemesli.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepriekš pauda uzskatu, ka atsevišķu Latvijas pārstāvēto EP deputātu rīcība, tostarp balsojot pret rezolūciju saistībā ar Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu, kā arī tiekoties ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu, no Latvijas viedokļa nav pieņemama.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šāda rīcība neesot pieņemama. Viņš uzsvēra, ka deputāti savos amatos tika ievēlēti ar cilvēku balsīm, paužot cerību, ka iedzīvotāji nākotnē izdarīs attiecīgus secinājumus.

Jau vēstīts, ka Grigule pēc Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vietējās nodaļas sēdes sacīja, ka esot saņēmusi nedalītu atbalstu un neizvērtēs iespēju izstāties no partijas, kā to piedāvājis Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vadītājs Augusts Brigmanis.

Saistītie raksti

Grigule aģentūrai apliecināja, ka esot runājusi ar Brigmani, kurš vaicājis, vai Eiroparlamenta deputātei neesot “par traku, par grūtu, vai labāk nebūtu izstāties un būtu mierīgāk”. Tomēr, kā tolaik izteicās Grigule, viņa nejūtoties nogurusi un neizvērtēs iespēju izstāties no partijas.

“Man vēl ir spars aizstāvēt tās lietas, kas svarīgas vēlētājiem un Latvijas iedzīvotājiem,” viņa klāstīja. Kā izteicās politiķe, viņa sapratusi, ka uzkāpusi uz tāda ceļa, kur daudziem traucējot. “Bet es no šī ceļa nenokāpšu, tas man tikai dod motivāciju un vēl lielāku iekšējo spītu,” sacīja politiķe.

LA.lv