×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Grigule vienojas kopīgā balsojumā ar Mamikinu un Ždanoku Krievijas jautājumā (40)

Foto - LETAFoto - LETA

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule (ZZS) kopā ar politiķiem Andreju Mamikinu (“Saskaņa”) un Tatjanu Ždanoku nobalsojusi pret EP pieņemto rezolūciju saistībā ar cīņu pret Krievijas un teroristisko organizāciju īstenoto propagandu.

Kā liecina balsojuma rezultāti, Grigule, Mamikins un Ždanoka ir vienīgie Latvijas pārstāvētie EP deputāti, kuri nav atbalstījuši rezolūciju, kurā EP iesaka stiprināt nelielo “stratēģiskās komunikācijas” darba grupu un vairāk ieguldīt izpratnes veicināšanā, izglītošanā, tiešsaistes un vietējos medijos, pētnieciskajā žurnālistikā un informācijas lietotprasmē.

Vaicāta par šāda balsojuma iemeslu, Grigule aģentūrai LETA skaidroja, ka tam bija vairāki iemesli. “Tad, kad EP būs gana drosmīgs paskatīties acīs realitātei, kad beigs piemērot dubultstandartus savās attieksmēs pret dažādiem jautājumiem un valstīm, kad būs deklarācijas gan par ASV paveiktajiem “labajiem darbiem”, gan par lielo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu “varoņdarbiem”, kad EP beidzot atbalstīs aizliegumu ES dalībvalstīm nodarboties ar ieroču tirdzniecību, tai skaitā ar dažādos konfliktos iesaistītām trešajām valstīm, tad arī atbalstīšu šādas deklarācijas, kāda vakar ar minimālu pārsvaru tika pieņemta EP,” skaidroja politiķe, piebilstot, ka balsotāju “par” esot bijis krietni mazāk par 50% no zālē klātesošajiem deputātiem.

Savukārt Mamikins dienu pirms balsojuma debatēs norādīja, ka vienā ziņojumā teroristiskās organizācijas saistīšana ar konkrētu valsti ir spilgts propagandas paņēmiens. Politiķa ieskatā galvenais projekta mērķis esot parādīt, ka Krievija un “Islāma valsts” esot teju viens un tas pats.

Tikmēr Ždanoka to pašu debašu laikā sacīja, ka “ziņojumā pārkāptas visas līnijas”. Turklāt “tik nepatiesa un sagrozīta rezolūcija” ir kas jauns EP, pauda politiķe.

Viņa arī norādīja, ka rezolūcijas priekšlikumā Krievija tiek apsūdzēta, ka agresīvi izmanto dažādas domnīcas, fondus, dažādas iestādes, kā arī daudzvalodīgus TV kanālus, taču katrai valstij esot dažādi fondi un iestādes, kas strādā ar tautiešiem ārzemēs.

Par minēto rezolūciju balsoja Krišjānis Kariņš (“Vienotība”), Artis Pabriks (“Vienotība”), kā arī Sandra Kalniete (“Vienotība”), kura jau iepriekš EP diskusijās aicināja nekavējoties un būtiski palielināt resursus, kas paredzēti šim uzdevumam, lai cīnītos pret tiem miljardiem propagandas dolāru, kurus tērē Krievijas prezidenta Vladimira Putina aģentūras. Balsojumā gan nav piedalījusies deputāte Inese Vaidere (V) un politiķis Roberts Zīle (NA).

Salīdzinājumam, no Lietuvas pārstāvētajiem EP deputātiem pret minēto rezolūciju balsojuši divi deputāti, bet viens balsojumā nav piedalījies. Pārējie balsojuši par rezolūciju. Tikmēr Igaunijas pārstāvētie balsoja par rezolūciju, izņemot vienu politiķi, kura jau iepriekš sastrādājusies ar Mamikinu.
L
ETA jau vēstīja, ka rezolūcijā uzsvērts, ka ES jānovērš dezinformācijas kampaņas un propaganda no tādām valstīm kā Krievija un nevalstiskajiem grupējumiem kā “Islāma valsts” jeb ISIS, “Al-Qaeda” un citām vardarbīgām džihādistu teroristu organizācijām. Ziņojumā norādīts, ka naidīgā propaganda pret ES un tās dalībvalstīm cenšas sagrozīt patiesību, sēt šaubas, šķelt dalībvalstis, panākt stratēģisku plaisu starp ES un tās partneriem Ziemeļamerikā, paralizēt lēmumu pieņemšanas procesu, diskreditēt ES iestādes un raisīt bailes un nedrošību ES iedzīvotāju vidū.

Tāpat EP deputāti brīdina, ka Kremlis ir pastiprinājis savu propagandu pret ES kopš Krimas aneksijas un īstenotā hibrīdkara Donbasā. Viņi atzīst, ka Krievija izmanto dažādus rīkus un instrumentus, piemēram, domnīcas un īpašus fondus, īpašas iestādes, daudzvalodu televīzijas kanālus, pseido ziņu aģentūras un multimediju dienestus, sociālos medijus un interneta “troļļus”, lai apstrīdētu demokrātiskās vērtības, šķeltu Eiropu, gūtu vietējo atbalstu un radītu priekšstatu par nestabilām valstīm ES austrumu kaimiņvalstīs.

Ziņojumā uzsvērts, ka “Kremlis finansē politiskās partijas un citas organizācijas, kas darbojas ES”, kā arī pausta nožēla par Krievijas sniegto atbalstu pret ES vērstiem spēkiem, īpaši galēji labējām partijām un populistu spēkiem.

Ņemot vērā, ka ES un tās iedzīvotāji ir galvenais “Islāma valsts” mērķis, EP deputāti aicina ES dalībvalstis ciešāk sadarboties, lai pasargātu sabiedrību, īpaši jauniešus, no vervēšanas un lai palielinātu to noturību pret radikalizāciju. Viņi arī aicina izstrādāt naratīvu, ko izmantot pret “Islāma valsts” vēstījumu, tostarp palielinot tādu neradikālu musulmaņu garīgo līderu, kurus respektē un kuriem uzticas, un kuru statuss ļauj ticami deleģitimizēt “Islāma valsts” propagandu, iespējas un atpazīstamību.

Savukārt, lai novērstu pret ES vērstās kampaņas, EP deputāti aicina investēt izpratnes veidošanā, izglītībā, tiešsaistes un vietējos plašsaziņas līdzekļos, pētnieciskajā žurnālistikā un informācijas lietotprasmju attīstībā, lai sniegtu iedzīvotājiem spēju kritiski analizēt plašsaziņas līdzekļu saturu. Vienlīdz svarīgi ir arī pielāgot ziņojumus un komunikāciju konkrētiem reģioniem, tostarp piekļuvi informācijai vietējās valodās, teikts rezolūcijas projektā.

Tāpat ziņojumā arī uzsvērts, ka jāpadziļina ES un NATO sadarbība stratēģiskās komunikācijas jomā, kā arī aicināts stiprināt ES stratēģisko komunikāciju darba grupu un rīkoties, lai palielinātu atbalstu plašsaziņas līdzekļu brīvībai ES kaimiņvalstīs.

Rezolūciju pieņēma ar 304 balsīm “par”, 179 “pret” un 208 atturoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Tadi sez augstos amatos un sanem milzu naudu kas ir pret Latviju Izslegt vinas no partijas sen jau bija laiks

 2. Ну что, забрасали какашками своего сородича, довольны теперь? А ведь она во многом права. Резолюция принята меньшинством парламента, ведь так. Двойные стандарты применяются вовсю, все делают вид как будто западной пропаганды не существует совсем. Ага, и все западные средства массовой информации такие белые и пушистые. Тогда что у нас этот НАТОвский центр делает, а? А чем занимаются ваши собственные записные пропагандисты, гордо именущие себя журналистами? Разве не тем же самым?!

 3. Es nebiju tik stulbs,lai balsotu par grigules nokļūšanu Briselē.vai jums nešķiet,ka tik ambicioza un pašlabuma meklētāja ir grigule? ar kādām metodēm un sevis slavināšanu viņa rāvās uz EP.vai mums no tāir kāds labums? viņas meitai un mamikinienei gan.nost ar griguli

 4. Šādus pilsoņus,kas sēž par mūsu naudu,vajadzētu atsaukt no ES un likt atmaksāt mūsu nodokļu maksātāju naudu. Sūta apsveikumus par mūsu naudu. Vēlos atgriezt Nav kauna rakstīt Dievs,svētī Latviju! Tā ir mūsu zemes zaimošana.

 5. Arī es uzskatu, ka ASV un Krievija ir vienādi agresīvas valstis, tādēļ pieņemtie lēmumi jāattiecina uz abām lielvalstīm.

 6. Zaļzemnieki iznāk no pagrīdes. No padomju laikiem līdz mūsdienām kā Brigmanis un viņa biedri kalpoja Lielkrievijai tā viņš palicis. No lielā austrumu kaimiņa nāk nauda, gāze, nafta, amati. Pliki un nabagi, pat biedrs Brigmanis, bijām PSResā, tagad vajag dzīvot, uzdzīvot, atļauties sev.
  Massaziņa ķērc = Pasaules gals, Tramps Putina draugs, savus Putina draugus neredz, tiem pieder teikšana, tie maksā.

 7. pēc lasītā, bet labs Atbildēt

  ”ZZS = SC
  Vakar, 19:57
  klusciešana ir ZZS piekrišana – arī visaugstākajos līmeņos neesmu dzirdējis kādu nosodījumu Grigulei no ZZS puses – pilnīgs atbalsts tātad!

 8. Nekā jūs nesaprotat. Kāds samaksāja!!! Viņa tak pārdevās Jūlim un tagad kādam citam. Vis skaidrs

 9. .. !Nedod dievs tādus letiņus !

 10. Ko gan citu no .. varēja sagaidīt ?
  Šamējā ņem par pilnu to Ždanokas un Co “rūpēšanos par
  ekonomiskiem jautājumiem” un kauc līdzi. 🙂

 11. Mūsu dāvests Briselei – hūtes ausis un līkdeguņu ragana ar krustdēlu azotē. Un mēs brīnamies, ka mūs neņem par pilnu …

 12. turpina rullēt!

 13. Grigule ir ZZS seja ES un arī Latvijā – uz EP šādus tādus neizvirza un izvirzītie ir ļoti nopietni partijas pārstāvji ar domu paust arī partijas viedokli. Šoreiz viedoklis ir vienkāršs ZZS kopā ar SC un uz nākošo valdību… Sadarbība jau notiek un tālāk vieniem spīdēs Kremļa zvaigznes un otriem klaudzēs lopu vagoni…

 14. Vai tad kāds ir šaubijies ka Zaļo-zemnieku partijas nosaukums ir antagonistisks,tāds pats kā nacionālisma un kolaboracionisma mikslis,kurš ir sekmīgi iebarots mazdomajošo vairakuma apziņā kā sevišķi modīgs,moderns un progresīvs &.Klausos P.kunga šizofrenisko muldēšanu,gribās teikt-ja cilvēks strādā un viņam maksa zem minimālās algas, valstij ir jāuzņemas par viņu sociālā atbildība,bet ja viņš strādā vairākās darba vietās,tad no visām citām darba vietas saņemtajam,viņam jāmaksa nodoklis no pirmā centa.Deputāti mums uzskatami nodemonstreja cilvēka atlikumu pēc vienas pārstrādātas dienas.Ko var teikt par varākas slodzēs regulāri strādājošajiem?Zinātniskā fantāzija vai vienkārša likumīgā šmaukšanas?

 15. Redz kā mātīte paspējusi nobaroties.

 16. Vai Grigule pārstāv EP sevi, vai ZZS vai Latviju? Tā ir kad pa jokam ievēl tos smukiņos un tad bļaujam priekš kam šī valsts… Smukiņie jau tālāk par spogulīti neredz.

 17. Ar ko vairuma rietumu , Latvijas nolobētā vai visos jautājumos (Tramps,LGTB, bēgļi, globalizācija utt) prese ir labāka ? Uzvarēs Krieviju un beigs melot ?

 18. Kremļa vista ar ēzeļa ausīm

 19. “Ždanoka arī norādīja, ka rezolūcijas priekšlikumā Krievija tiek apsūdzēta, ka agresīvi izmanto dažādas domnīcas, fondus, dažādas iestādes, kā arī daudzvalodīgus TV kanālus, taču katrai valstij esot dažādi fondi un iestādes, kas strādā ar tautiešiem ārzemēs.”

  Nesaprotu kādēļ tad Krievijas kanāliem citās valstīs būtu jāstrādā citās valodās un vēl jo vairak saviem tautiešiem. Vai tad viņi krievu valodu pēkšņi aizmirsuši? Tas tikai to arī nozīmē ka galvenā mērķauditorija ir šo valstu pamatiedzīvotāji propagandas nolūkos.

 20. Nu ko, – Grigale pār to pašu kārti metama…

 21. Nu ko, – Grigule pār to pašu kārti metama…

 22. Tas ir labi, ka nepievienojās Rietumu deģenerātu kompānijai, kuru ir pārņēmusi histērija. Tā vietā, lai sāktu dzemdēt bērnus, tiktu galā ar migrantiem, sāktu strādāt (ekonomiskā attīstība gadā 1-2%), nedzertu, pretotos ASV laupīšanai, neākstītos ar pederastiem, šie smurguļi visu vainu par savu pagrimumu, gļēvulību, izmiršanu, degradāciju uzveļ Krievijai. Naida iemesls ir saprotams; krievi vienīgie no “baltajiem” cenšas saglabāt cilvēcisku seju. Tāpēc deģenerātu naids ir vērts pret “atkritējiem”. Arī latviešu deģenerātu balstiņas tiecas iekļauties “balto” morālo un intelektuālo izvirtuļu korī.

  • Vēl viens slimais!!!

   • Nu Tavs niks ir kā kulaks uz acss. Tāds ar Tu esi-īsts komunistiski-fašistiska atrauga. Pareizais ir tikai Tavs viedoklis-kurš nav ar mums, tas ir pret mums. Kāpēc komenta beigās nav “sieg heil”(?), nevajag kautrēties par savu pārliecību!

  • Runājot par "degenerātiem" Atbildēt

   Nav lielāki par kremlistiem un vińu līdzskrējējiem. Tie ir kā łaunums Krievijas un citu zemju miesās.

  • Tas, ka Krievija ir pret pederastiem, vēl nenozīmē, ka ir balta un pūkaina !
   Nesapriecājies pirms laika !!

  • xyz - Arturs Prieditis Atbildēt

   Cilveecisku seju tie nespeej saglabaat vienkaarsha iemesla deelj – nevar saglabaat to, kaa nekad nav bijis.

Draugiem Facebook Twitter Google+