×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Grillo: Itālija “de facto” jau ir ārā no eirozonas

Foto - AFPFoto - AFP

Itālijas Pieczvaigžņu kustības (M5S) līderis Bepe Grillo intervijā vācu laikrakstam “Handelsblatt” pauda pārliecību, ka Itālija faktiski jau ir izstājusies no eirozonas.

“Itālija “de facto” jau ir ārā no eiro. Ziemeļeiropas valstis turas pie mums tikai, kamēr viņu bankas atgūs savus ieguldījumus Itālijas valdības obligācijās. Tad viņi izmetīs mūs kā karstu kartupeli,” norādīja Grillo, kura izveidotā populistiskā kustība, pateicoties itāļu protesta balsojumam, guva ievērojamus panākumus nesen notikušajās parlamenta vēlēšanās.

Bijušais komiķis ir vērsies pret tautā nepopulārajiem taupības pasākumiem un aicinājis rīkot referendumu par Itālijas dalību eirozonā. Arī intervijā “Handelsblatt” Grillo solīja sarīkot internetā plebiscītu par valsts dalību eirozonā, bet vienlaikus noliedza, ka būtu noskaņots antieiropeiski. “Es tikai saku, ka mums nepieciešams plāns B. Mums jāpajautā: “Kas ir iznācis no Eiropas? Kāpēc mums nav kopējas informācijas politikas? Kāpēc mums nav kopējas nodokļu vai imigrācijas politikas? Kāpēc tikai Vācija kļūst bagātāka?”” norādīja Grillo.

Itālijas parlamenta vēlēšanās, kas beidzās 25. februārī, nevienai no koalīcijām vai partijām neizdevās iegūt vairākumu parlamenta augšpalātā, līdz ar to valdības izveidošanai nepieciešams panākt vienošanos par plašāku politisko spēku sadarbību. Kreisi centriskās koalīcijas līderis Pjērs Luidži Bersani izteicis ultimātu M5S, pieprasot tai atbalstīt viņa veidoto valdību vai arī rēķināties ar atgriešanos pie balsošanas urnām. Bet Grillo vēl arvien turas pie apņemšanās nesadarboties ne ar vienu no tradicionālajām partijām, nedz ar Bersani, nedz ar bijušo premjerministru Silvio Berluskoni. “Ar vecajām partijām ir cauri. Tām būtu jāatdod, ko nozagušas, un jāaiziet. Berluskoni ir fiziski tuvu galam. Pēc 15 dienām neviens vairs nerunās par Bersani. Mēs esam jaunas ēras sākumā, bet viņi to neredz,” intervijā “Handelsblatt” paziņoja Grillo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+