×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Grimmu varoņi turpina dzīvot filmā “Jo dziļāk mežā…”

Jo_dzilak_meza_7

Brodvejas mūziklu ekranizēšana vienmēr ir riskants pasākums, jo tik mīlētās izrādes var iegūt skatītājam ne tik patīkamus vaibstus. Stīvena Zondheima “Jo dziļāk mežā…” izsprūk no šīs ligas, jo, pieaicinot horeogrāfu un režisoru Robu Māršalu, kurš savulaik uzņēma oskaroto “Čikāgu”, uz lielā ekrāna atklājas pasaule, kam uz skatuves dēļiem ir krietni par šauru.

Brāļi Grimmi droši vien priecājas, ka viņu pasakas iegūst arvien jaunas aprises, jo tieši tā noticis Volta Disneja studijas jaunākajā mūziklā, kas saturiski bāzēts Stīvena Zondheima visvairāk zināmajā skatuves mūziklā “Jo dziļāk mežā…”, kura pirmizrāde notika tālajā 1987. gadā. Tas piedzīvojis vairākus iestudējumus dažādās trupās un teātros, vairākas balvas piepulcinājis Zondheima jau tā pieklājīgajam balvu klāstam, tā parādot, ka viņš, amerikāņu klasiķis – nupat Zondheims nosvinēja jau 85. dzimšanas dienu, un vairāk nekā 50 savas dzīves gadus viņš pavadījis saistībā ar teātri un, protams, mūziku –, ir viena no leģendārākajām personībām 20. gadsimta amerikāņu izklaides industrijā, jo “Oskars”, astoņas “Tony” balvas – šo rekordu vēl nevienam nav izdevies pārspēt –, rinda “Grammy” un vēl arī sera Lorensa Olivjē vārdā nodēvētā balva skaidri iezīmē Zondheima ieguldījumu teātra un arī kino pasaulē.

Robs Māršals gan ar tādu balvu lērumu – un arī ietekmi – lepoties vēl nevar, taču arī viņa karjera gājusi cieši jo cieši mūzikliem. Viņš savulaik pēc televīzijas pasūtījuma ekranizējis gan amerikāņu mūziklu klasiku “Enija”, uzņēmis oskaroto “Čigāku”, kā arīdzan “Svīniju Todu: Flītstrītas dēmonisko bārddzini” un vēl vienu mūziklu – “Deviņi”, kā arī piedalījies “Karību pirātu” sāgas tapšanā. Un nu – “Jo dziļāk mežā…”, kas gan piedalījās skrējienā pēc “Oskariem” (trīs nominācijas: labākā otrā plāna aktrise Merila Strīpa, kostīmi un mākslinieks), gan ir lielisks papildinājums Brodvejas un Holivudas muzikālajai draudzībai, ar plašu vērienu parūpējoties par disnejiski pasakainu vidi un stāsta transformēšanos no skatuves dēļu plakanās realitātes uz lielā ekrāna neierobežoto iespēju dziļumiem, kas bez liekām barjerām ļauj uzburt vidi, kurā darbojas Pelnrušķīte un Sarkangalvīte, Vilks un Ragana, un citi varoņi, kuru dzīves savijušās sena lāsta dēļ.

Merila Strīpa, Emīlija Blānta, Anna Kendrika – šīs ir vien dažas aktrises, kuru balsīs izskan Zonheima fantastiskās dziesmas, un viņas, tāpat kā vide un grims, Zondheima mūziklam piešķir jaunu dimensiju, parūpējoties gan par dramatiskiem akcentiem, gan vieglumu un, protams, neiztrūkstošajiem jokiem. Un arī nopelnot aplausus, kas tieši norāda, ka arī 21. gadsimta kino un izklaides industrijā vispār ir vieta kam tik vecmodīgam kā amerikāņu skatuves mūzikls. Arī tad, ja tas atvasināts no pasaku daudzkrāsainības un adaptēts laikmetam, kas vairāk par visu pielūdz izklaidi un teju pieprasa, lai maksu par biļetēm pie kinoteātra kases atstāj visa ģimene.

UZZIŅA:

“Jo dziļāk mežā…”/”Into the Woods”

ASV, 2014.

Režisors: Robs Māršals

Lomās: Merila Strīpa, Emīlija Blānta, Džeimss Kordens, Anna Kendrika, Kriss Pains, Treisija Ulmane, Džonijs Deps, Kristīne Baranski, Lila Krouforde, Lūsija Panča

No 3. aprīļa “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+