×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

“Grindeks” izmaksās dividendēs 9 miljonus eiro no pagājušā gada peļņas

foto: LETAfoto: LETA

Šodien farmācijas kompānijas AS “Grindeks” akcionāru ārkārtas sapulcē pieņemts lēmums izmaksāt dividendēs 9 000 000 eiro no 2013.gada peļņas, liecina kompānijas paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Kopējā “Grindeks” peļņa pērn bija 9 986 053 eiro. Atlikušo peļņas daļu 986 053 eiro apmērā izlemts atstāt nesadalītu.

Par dividenžu aprēķina datumu noteikts 2015.gada 3.marts, bet par dividenžu izmaksas datumu – 2015.gada 10.marts.

No pagājušā gada tīrās peļņas dividendēs uzņēmuma akcionāriem izmaksās 0,938967 eiro uz vienu akciju.

Kā ziņots, iepriekš valde ierosināja peļņu atstāt nesadalītu un izmantot uzņēmuma attīstībai ar mērķi palielināt “Grindeks” konkurētspēju. Savukārt uzņēmuma lielākais akcionārs Kirovs Lipmans, kura ģimenei Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ieskatā pieder vairāk nekā puse jeb 50,02% no kopējā balsstiesīgo akciju skaita, iesniedza lēmumprojektu, kas paredz katram akcionāram dividendēs izmaksāt 1,04 eiro par akciju.

Kā ziņots, FKTK piemēroja soda naudu Kirovam Lipmanam un viņa dēlam Filipam Lipmanam par Finanšu instrumentu tirgus likuma (FITL) pārkāpumiem un uzdeva viņiem izteikt obligāto akciju atpirkšanas piedāvājums citiem “Grindeks” akcionāriem.
Kirovs un Filips Lipmani šo lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā tiesā.

FKTK uzskata, ka tās rīcībā ir pietiekami pierādījumi, ka Kirovs Lipmans kopš 2010.gada oktobra rīkojies saskaņoti ar savu dēlu. Ņemot vērā, ka Kirovam Lipmanam un viņa sievai Annai Lipmanei, kuru saskaņotu rīcību FKTK pierādīja vēl 2003.gadā, kopā pieder 49,98% “Grindeks” akciju, bet Filipam Lipmanam 0,04% akciju, Lipmanu ģimenei kopā tieši piederošās “Grindeks” akcijas veido 50,02% no kopējā balsstiesīgo akciju skaita, tādējādi nodrošinot kontroli pār uzņēmumu, skaidro FKTK.

Tā kā “Grindeks” akcijas ir iekļautas regulētajā tirgū – biržas “Nasdaq Riga” Oficiālajā sarakstā – sabiedrības akcionāriem ir jāievēro FITL prasības par obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma izteikšanu. Tas nozīmē, ka, iegūstot uzņēmumā akciju kontrolpaketi (50% un vairāk), personai vai personām, kas rīkojas saskaņoti, ir jāizsaka obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums pārējiem akcionāriem. Tā kā akciju atpirkšanas piedāvājums netika izteikts, FKTK pieņēma lēmumu par sankciju piemērošanu.

Lipmans pauda viedokli, ka FKTK padomei nemaz nav tiesību pieņemt šādu lēmumu. “Tas ir kaut kāds “nonsenss”, jo Filipam ir dokumentāls apliecinājums, ka viņš nav ģimenes loceklis. Šo apliecinājumu viņš saņēma no FKTK, kad vērsāmies pie viņiem,” apgalvoja Lipmans.
Kā vēstīts, koncerna “Grindeks” apgrozījums šī gada deviņos mēnešos bija 63,1 miljons eiro, kas ir par 17,3 miljoni eiro vai par 21,5% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn, liecina deviņu mēnešu nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati, kas iesniegti “Nasdaq Riga”. Savukārt koncerna peļņa šī gada deviņos mēnešos bija 3,7 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar deviņiem mēnešiem pērn, ir samazinājusies par četriem miljoniem eiro jeb 52,4%. Tikmēr peļņas rentabilitāte bija 5,8%.

Šī gada deviņos mēnešos koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 57 pasaules valstīm, kopumā par 59,7 miljoniem eiro, kas ir par 16,4 miljoniem eiro vai par 21,5% mazāk nekā deviņos mēnešos pērn.

Šī gada deviņos mēnešos apgrozījuma rādītāju salīdzinājumā ar iepriekšējā gada to pašu periodu ir ietekmējuši vairāki būtiski faktori – ģeopolitiskā situācija Krievijā un Ukrainā, kas veicinājusi nacionālo valūtu devalvāciju, kā arī vairumtirdzniecības noliktavu atlikumu optimizācija.

Savukārt 2013.gadā koncerns “Grindeks” apgrozīja 118,5 miljonus eiro, kas bija par 0,8 miljoniem eiro jeb par 1% vairāk nekā 2012.gadā, bet koncerna peļņa 2013.gadā bija 13,4 miljoni eiro.

“Grindeks” akcijas tiek kotētas “Nasdaq Riga” Oficiālajā sarakstā, uzņēmuma lielākie akcionāri ir Kirovs Lipmans ar 33,29% akciju, Anna Lipmane ar 16,69% akciju, “AB.LV Private Equity fund 2010”, kam pieder 11,38% kompānijas akciju, “Skandinaviska Enskilda Banken” (nomināla turētājs) – 10,22%, “”Swedbank” AS “Clients Account” (nomināla turētājs) – 8,71%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+