×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. februāris, 2017
Drukāt

“Grindeks” provizoriskā peļņa pērn 9,4 miljoni eiro (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas zāļu ražotāja “Grindeks” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 105,366 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,5% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt kompānijas peļņa pieauga deviņas reizes un bija 9,426 miljoni eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.

“”Grindeks” 2016.gada rezultāti ir iepriecinoši un apliecina, ka mēs spējam izmantot savas priekšrocības. Atgūstam savas pozīcijas Krievijā un citās NVS valstīs, kā arī dinamiski attīstāmies jaunajos tirgos. Darbības pārstrukturizācijai, kura ilga vairākus gadus, ir pārliecinoši labi rezultāti, tāpēc esmu drošs, ka 2017.gadā apgrozījumu palielināsim ne mazāk kā par 10%,” sacīja kompānijas padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

Savukārt kompānijas valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis norādīja, ka straujo apgrozījuma un peļņas rādītāju kāpumu 2016.gadā veicināja gatavo zāļu formu pārdošanas apmēra pieaugums, kā arī biznesa procesu un pārvaldības pilnveide. “Sasniegtā pamatā ir pastāvīga un mērķtiecīga ilgtermiņa sadarbība ar pacientiem, klientiem un partneriem. Šobrīd eksportējam jau uz 71 pasaules valsti un pie sasniegtā noteikti neapstāsimies,” viņš sacīja.

Kompānijas finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Grindeks” gatavās zāles 2016.gadā realizētas 97,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 32% vairāk nekā 2015.gadā. Tostarp gatavo zāļu pārdošanas apjomēri Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā 2016.gadā pieauga par 41% un sasniedza 58,2 miljonus eiro. “Novērtējot iespējamos valūtas riskus, “Grindeks” savu darbību Vidusāzijas valstīs ierobežoja, tādējādi samazinot eksporta apmēru uz šīm valstīm,” piebilsts vadības ziņojumā, atzīmējot, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu 2016.gadā būtiskākais gatavo zāļu pārdošanas apmēra pieaugums sasniegts Krievijā – 2,1 reizi, Moldovā – par 17%, Ukrainā – par 12%, Baltkrievijā – par 10% un Gruzijā – par 10%.

Pateicoties biznesa diversifikācijas stratēģijai un darbības attīstībai jaunos tirgos, gatavo zāļu pārdošanas apmēri Baltijas un citās valstīs 2016.gadā sasniedza 39,3 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā 2015.gadā.

Savukārt aktīvās farmaceitiskās vielas “Grindeks” pērn realizējis 6,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 11,9% mazāk nekā 2015.gadā. Pašu vajadzībām, proti, gatavo zāļu formām 2016.gadā uzņēmums saražoja 2,2 reizes vairāk aktīvo farmaceitisko vielu. Pērn “Grindeks” aktīvās farmaceitiskās vielas pamatā realizēja Eiropas Savienības valstīs, ASV, Austrālijā un Japānā.

Pēc kompānijas vadības minētā, 2017.gadā “Grindeks” turpinās koncentrēties uz jaunajiem tirgiem, diversificējot darbību un tādējādi samazinot biznesa riskus, kā arī kompānija turpinās paplašināt produktu klāstu. “Grindeks” stratēģiskie biznesa attīstības tirgi šogad būs Eiropas Savienības un Dienvidaustrumāzijas valstis, kurā plānots pieaugums par 30%. Vienlaikus kompānija plāno nostiprināt pozīcijas arī Krievijā un pārējās NVS valstīs.

Šogad plānots uzstādīt arī jaunu ampulu ražošanas līniju Slovākijas kompānijā “HBM Pharma”, kā arī paplašināt AS “Kalceks” darbību. Kopumā šogad “Grindeks” plāno veikt investīcijas četru miljonu eiro apmērā.

2015.gadā “Grindeks” koncerns strādāja ar 82,662 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,047 miljonu eiro peļņu.

“Grindeks” galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. “Grindeks” koncernu veido “Grindeks” un četras tā meitassabiedrības – Igaunijas “Tallinas Farmācijas rūpnīca”, Latvijas “Kalceks” un “Namu apsaimniekošanas projekti”, kā arī Krievijas “Grindeks Rus”. “Grindeks” akcijas kotē “Nasdaq Riga” oficiālajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijai kopumnā noteikti būtu labāk, ja šāds zāļu monopols šeit visp. nebūtu!
    To es par viņu zāļu cenām.

Draugiem Facebook Twitter Google+