×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Grīnvaldes kaujas rekonstrukciju vērojuši aptuveni 60 000 skatītāji

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Nedēļas nogalē gandrīz 1300 cilvēku piedalījās 1410. gada Grīnvaldes (Žalgires, Tannenbergas) kaujas rekonstrukcijā, ko vēroja ap 60 000 skatītāju, ziņo Polijas Radio.

Polijas karalis Jagailis, kuru šogad spēlēja grafikas dizainers Jaceks Šimaņskis, kārtējo reizi “izcīnīja uzvaru” pār Vācu ordeņa spēkiem.

Lielākā daļa dalībnieku bija no Polijas, Lietuvas un Vācijas, taču šogad uz vēsturiskās kaujas rekonstrukciju bija ieradušies arī somu, norvēģu, skotu, horvātu un jaunzēlandiešu “bruņinieki”.

“Tas ir skaists pasākums,” ziņu aģentūrai PAP atzina polis Dāvids Zombiks.

Pirms došanās kaujā poļu karaspēka atveidotāji nodziedāja viduslaiku himnu “Dievmāte”, tāpat kā to pirms 605 gadiem darīja karavīri.

“Manās acīs ir asaras katru reizi, kad dziedu “Dievmāti”,” atzina Zombiks.

Nedēļas nogalē valdīja karstums, kas kaujas izspēlēšanu smagajās bruņās padarīja grūtāku.

Bez kaujas rekonstrukcijas notika arī koncerti, sacensības un lekcijas par vēsturi.

Grīnvaldes kauja, kas pazīstama arī kā Žalgires jeb Tannenbergas kauja, notika 1410. gada 15. jūlijā. Lietuvas un Polijas apvienotie spēki tajā sakāva Vācu ordeni, apturot jau divus gadsimtus ilgušo krustnešu agresiju uz austrumiem. Šī uzvara stiprināja Lietuvas autoritāti gan Eiropā, gan Āzijā.

Pieminot kaujas gadskārtu, Polijā, netālu no Olštinekas, kopš 1998. gada ik vasaru tiek rīkots vēsturiskās kaujas inscenējums, kurā piedalās arī Lietuvas Dižkunigaiša Ģedimina štāba bataljona Goda sardzes rotas karavīri rekonstruētajās XIV gadsimta Lietuvas Dižkunigaitijas karavīru bruņās, kā arī dažādu vēstures klubu pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+