Latvijā
Sabiedrība

Gripa plosās, aicina aktivizēties asins donorus5


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-LETA

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) informē, ka vēl aizvien jūtamas gada sākumā izziņotās gripas sekas, tāpēc ļoti nepieciešams donoru atbalsts. VADC aicina atsaukties visu asins grupu donorus, taču īpaši gaida A rēzus negatīvās un pozitīvās asins grupas donorus, tā portālu “La.lv” informēja VADC preses sekretārs Jānis Vecvagars.

Donoru aktivitātes samazinājums izteikti jūtams tieši martā, to skaidrojam ar augsto saslimstības līmeni gada sākumā un aizvadītajā mēnesī. Asinis aizliegts ziedot divas nedēļas pēc slimošanas, tāpēc svarīgs ikkatra cilvēka atbalsts, kurš ir vesels un jūtas gana labi, lai varētu palīdzēt citiem, skaidro VADC Donoru nodaļas vadītāja Tamāra Kļaveniece.

Rīt, 21. martā, asinis ziedot varēs T/p “Alfa”, Brīvības gatvē 372 no plkst. 10.00 līdz 14.00, Valsts asinsdonoru centrā, kā arī citās asins ziedošanas vietās Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī.

Aicinām asins donorus sekot līdzi jaunākajai informācijai VADC mājaslapā vai sazināties, zvanot uz VADC bezmaksas informatīvo tālruni 80000003.

 

Saistītie raksti
LA.lv