×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Gripa un saaukstēšanās grūtniecības laikā! Kā rīkoties?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tā kā grūtniecība ilgst deviņus mēnešus, ikvienai topošajai māmiņai kādu no grūtniecības posmiem nākas pavadīt vīrusu sezonas laikā. Ginekoloģe Daiga Baranovska bezmaksas žurnāla “Mammām un Tētiem” rudens numurā atgādina par svarīgāko, kas jāzina katrai grūtniecei par saaukstēšanās, gripas ārstēšanu un profilaksi.

Dzemdību sāpju pieņemšana un sadzīvošana, epidurālā anestēzija un citi sāpju mazināšanas veidi, pirmās veselības pārbaudes jaundzimušajam, mazuļa ģērbšana rudenī – šie un citi topošos vecākus interesējošie jautājumi aplūkoti Mammamuntetiem.lv bezmaksas žurnāla „Mammām un Tētiem” piektajā (rudens) numurā, ko iespējams iegūt ārstu praksēs un dzemdību namos visā Latvijā, kā arī lasīt internetā. Šoreiz izdevuma centrālā tēma ir veltīta jautājumam, kā sadzīvot ar dzemdību sāpēm.

Ja gadījies saslimt un ir aizdomas par gripu, nesāc lietot pretgripas līdzekļus, ja nav skaidri zināma diagnoze, nav laboratoriski apstiprināts gripas veids. Ja esi saslimusi, konsultējies ar aprūpes veicēju – varbūt tomēr ir vērts veikt attiecīgus testus, lai noteiktu, kurš no vīrusiem ir gadījies. Tādējādi speciālists varēs ieteikt vispareizāko ārstēšanās taktiku un izrakstīt piemērotākos medikamentus.

Lai nesaaukstētos vai mazinātu iespēju saķert gripu:
– mazgā rokas;
– ja šķaudi vai klepo, izmanto papīra salvetes, kuras uzreiz izmet;
– vēdini telpas arī tad, ja apkure vēl nav pieslēgta;
– nedodies uz sabiedriskām vietām, izvairies no publiskiem pasākumiem, neapciemo citus saslimušos;
– lieto imunitāti stiprinošus līdzekļus, piemēram, ehinācejas, vīgriežu, kumelīšu, liepziedu, piparmētru lapu tēju;
– turi mājas aptieciņā kādus paracetamola preparātus, ko drīkst lietot arī grūtniecības laikā, pirms tam konsultējoties ar ārstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+