Latvijā
Novados

Gripas dēļ Jelgavas slimnīcā karantīna, skolās ierobežo pasākumus 16

Foto: LETA

Gripas dēļ Jelgavas slimnīcā noteikta karantīna, bet izglītības un kultūras iestādēs ierobežota pasākumu rīkošana, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pašvaldībā.

Monitoringa dati liecina, ka saslimstības līmenis ar gripu Jelgavā pārsniedzis epidemioloģisko slieksni – reģistrēti 533 saslimušie uz 100 000 iedzīvotāju.

Šodien sasauktā Jelgavas domes pretepidēmiskā komisija nolēmusi, ka, pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegto atzinumu par gripas saslimstības līmeni Jelgavā, pašvaldībā stājas spēkā rīkojuma “Par gripas un citu aktuālo augšējo elpošanas ceļu infekcijas slimību profilaksi” 3.punkts. Tas paredz stacionārajām ārstniecības iestādēm ierobežot apmeklētāju plūsmu pie pacientiem. Jelgavas slimnīcā noteikta karantīna.

Savukārt Jelgavas izglītības pārvaldei, pašvaldības un valsts izglītības iestādēm jāpievērš pastiprināta uzmanība iestādes darbinieku un skolēnu veselības stāvoklim, nepieļaujot ar gripu saslimušo atrašanos izglītības iestādē. Tāpat izglītības iestādēm katru dienu jāsniedz informācija par iestāžu apmeklētību. Ja apmeklētība sasniedz 60% no skolēnu skaita, izglītības iestādes vadītājam jānosaka karantīnas pasākumi. Pašvaldības apkopotā informācija liecina, ka Jelgavā pirmsskolas izglītības un mācību iestādēs nodarbības patlaban neapmeklē ap 20% audzēkņu.

Izglītības, kultūras un interešu izglītības iestādēm rīkojums nosaka ierobežot ārpusklases un citus pasākumus un neplānot jaunus, ja tie notiek slēgtās telpās un saistīti ar vairāk nekā 50 dalībnieku pulcēšanos vienuviet.

Vecāki aicināti būt atbildīgi, izvērtēt situāciju un nelaist bērnus uz bērnudārzu, skolu, interešu izglītības nodarbībām, ja ir aizdomas par saslimšanu.

Jau ziņots, ka 17.janvārī SPKC valstī izziņojis gripas epidēmijas sākumu.

LA.lv