×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

Gripas epidēmija atkāpjas ļoti lēni

Foto - LETAFoto - LETA

Gripas epidēmija atkāpjas, bet šogad tas notiek ļoti lēni, un pagājušajā nedēļā saslimstība ar gripu pat mazliet palielinājusies – par nepilniem sešiem procentiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

SPKC sabiedrisko attiecību pārstāve Laura Ševčenko uzsvēra, ka šis saslimšanas pieaugums pagājušajā nedēļā ir neliels.

“Iemesli varētu būt saistīti ar neparasti aukstu un ieilgušu ziemu – arī citur Eiropā, ne tikai pie mums –, kā arī ar gripas vīrusu savstarpēju mijiedarbību – A gripas izplatība lēnām samazinās, taču B gripas vīrusu izplatība pieaug,” paskaidroja Ševčenko.

Viņa arī norādīja, ka līdz 4.aprīlim ir skolēnu brīvlaiks, kas nozīmē, ka nākamajās nedēļās gaidāms saslimšanas gadījumu skaita samazinājums. “Gripas epidēmijas pīķis jau ir aiz muguras,” sacīja SPKC pārstāve.

Pagājušajā nedēļā pie ģimenes ārstiem reģistrēti 299 saslimšanas gadījumi ar gripu. Gripas gadījumi tika reģistrēti visās desmit monitoringa pilsētās.

Gripas gadījumos vairāk pacientu vērsušies pēc medicīniskās palīdzības Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī un Jūrmalā. Augstākā gripas intensitāte, līdzīgi kā iepriekšējās nedēļās, tika novērota Jelgavā un Liepājā.

Monitoringā iesaistītās 11 slimnīcas informēja SPKC, ka hospitalizēto skaits palielinājies par 29. Kopā hospitalizēti 222 pacienti, no viņiem 169 ar diagnozi gripa un 53 ar diagnozi – gripas izraisīta pneimonija.

Kopš epidēmijas sākuma līdz 25.martam pavisam saņemti 45 paziņojumi par nāves gadījumiem pacientiem ar laboratoriski apstiprinātu vai ar aizdomām par gripas infekciju, informēja SPKC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+