×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Gripas epidēmija turpinās; miruši jau 46 cilvēki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai gan aizvadītajā nedēļā vidējā gripas intensitāte samazinājusies vismaz par 29%, gripas epidēmija turpinās. Aizvadītajā nedēļā saņemti četri paziņojumi par nāves gadījumiem saistībā ar gripu. Kopš gripas epidēmijas sākuma saņemta informācija par kopumā 46 nāves gadījumiem, ko izraisījušas gripas komplikācijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Gripas gadījumi iepriekšējā nedēļā reģistrēti 8 no 10 monitoringā iekļautajām teritorijām, turklāt gripas aktivitāte palielinājusies Daugavpilī, Jūrmalā un Liepājā. Gulbenē gripas intensitāte bijusi visaugstākā -158,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

Kopumā monitoringā iesaistītajās ambulatorajās ārstniecības iestādēs aizvadītajā nedēļā reģistrēti 62 gripas gadījumi – vidēji 61,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Tas ir nedaudz augstāks rādītājs nekā iepriekšējā gripas sezonā šajā laika periodā.

Vienlaikus samazinājies stacionēto pacientu skaits gripas gadījumos – 104 salīdzinot ar 131 pacientu pirms nedēļas. Arī gripas izraisītās pneimonijas gadījumu skaits bijis mazāks – 17 salīdzinot ar 21 nedēļu iepriekš. Visvairāk hospitalizēto pacientu gripas un gripas izraisītās pneimonijas gadījumos bijis Rīgā – 69 un Daugavpilī – 25.

Aizvadītajā nedēļā saņemti četri paziņojumi par nāves gadījumiem saistībā ar gripu. Kopš gripas epidēmijas sākuma saņemta informācija par kopumā 46 nāves gadījumiem, ko izraisījušas gripas komplikācijas. Mirušie ir vecumā no 33 gada līdz 95 gadiem. No tiem 27 vīrieši un 19 sievietes. Visiem pacientiem bijusi viena vai vairākas hroniskas saslimšanas. Neviens no pacientiem, par kuriem noskaidrots vakcinācijas statuss (30 pacienti), nebija vakcinēts pret gripu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+