Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Gripas izplatība sāk mazināties, bet no tās miruši 22 cilvēki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte samazinājusies vidēji par 24,4%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija. Kopš gripas epidēmijas sākuma no gripas vai tās izraisītajām komplikācijām ir miruši 22 cilvēki.

Ārstniecības iestādēs iepriekšējā nedēļā ir reģistrēti 167 gripas gadījumi, kas ir vidēji 163,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Iedzīvotāju vēršanās ambulatorajās iestādēs citu akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš ir samazinājusies vidēji par 6,1%.

Joprojām vislielākā gripas izplatība ir starp bērniem vecumā līdz četriem gadiem – ambulatorajās iestādēs iepriekšējā nedēļā reģistrēti 503 šāda vecuma gripas slimnieki. Otra vecuma grupa, kurā ir vislielākā gripas izplatība, ir bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem – aizvadītajā nedēļā reģistrēti 424 jauni saslimšanas gadījumi.

No republikas nozīmes pilsētām lielākā gripas intensitāte reģistrēta Liepājā – 292 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopš gripas epidēmijas sākuma no gripas vai tās izraisītajām komplikācijām ir miruši 22 cilvēki – par četriem nāves gadījumiem ziņots aizvadītajā nedēļā. Visos gadījumos ir apstiprināta A tipa gripa, un visi pacienti bijuši ar hroniskām saslimšanām, piemēram, hroniska sirds saslimšana, cukura diabēts, onkoloģiska saslimšana un citas. Turklāt neviens no pacientiem iepriekš nebija vakcinējies pret gripu.

Jau ziņots, ka Latvijā 26.janvārī izsludināta gripas epidēmija. Par epidēmijas sākumu paziņo, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām saslimstība pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Streičs: Sveikt vīriešus Padomju armijas dienā ir tumsonība un kauns (7)Liekas absurdi – kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pagājuši jau turpat 27 gadi, bet joprojām ir cilvēki, kuri atzīmē armijas dienu, un šajā
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+