Mobilā versija
Brīdinājums +15.0°C
Janīna, Linda
Svētdiena, 20. augusts, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Gripas izplatība sāk mazināties, bet no tās miruši 22 cilvēki

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušajā nedēļā Latvijā gripas intensitāte samazinājusies vidēji par 24,4%, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija. Kopš gripas epidēmijas sākuma no gripas vai tās izraisītajām komplikācijām ir miruši 22 cilvēki.

Ārstniecības iestādēs iepriekšējā nedēļā ir reģistrēti 167 gripas gadījumi, kas ir vidēji 163,5 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Iedzīvotāju vēršanās ambulatorajās iestādēs citu akūtu augšējo elpceļu infekciju gadījumos salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš ir samazinājusies vidēji par 6,1%.

Joprojām vislielākā gripas izplatība ir starp bērniem vecumā līdz četriem gadiem – ambulatorajās iestādēs iepriekšējā nedēļā reģistrēti 503 šāda vecuma gripas slimnieki. Otra vecuma grupa, kurā ir vislielākā gripas izplatība, ir bērni vecumā no 5 līdz 14 gadiem – aizvadītajā nedēļā reģistrēti 424 jauni saslimšanas gadījumi.

No republikas nozīmes pilsētām lielākā gripas intensitāte reģistrēta Liepājā – 292 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Kopš gripas epidēmijas sākuma no gripas vai tās izraisītajām komplikācijām ir miruši 22 cilvēki – par četriem nāves gadījumiem ziņots aizvadītajā nedēļā. Visos gadījumos ir apstiprināta A tipa gripa, un visi pacienti bijuši ar hroniskām saslimšanām, piemēram, hroniska sirds saslimšana, cukura diabēts, onkoloģiska saslimšana un citas. Turklāt neviens no pacientiem iepriekš nebija vakcinējies pret gripu.

Jau ziņots, ka Latvijā 26.janvārī izsludināta gripas epidēmija. Par epidēmijas sākumu paziņo, ja vismaz vienā no monitoringa teritorijām saslimstība pārsniedz 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

Pievienot komentāru

Mēģinot nodzēst liesmas automašīnā, ugunsgrēkā cietis vīrietisVakar, mēģinot nodzēst ugunsgrēku, kurā dega automašīna, cietis vīrietis, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha. Sestdien plkst.8.44 VUGD
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+