×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. decembris, 2015
Drukāt

Gripas vīrusa plašu izplatību SPKC neprognozē ātrāk par janvāra vidu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Gripas vīrusu plaša izplatība šajā sezonā nav gaidāma ātrāk par janvāra vidu, aģentūra LETA uzzināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Arī saslimušo skaits varētu pieaugt, sākot no janvāra vidus.

Kā norādīja SPKC pārstāve Anete Jansone, gripas epidēmijas smagumu prognozēt ir ļoti grūti, taču, ņemot vērā pagājušo sezonu datus un cirkulējošo vīrusu raksturojumu, arī šajā sezonā gripas aktivitāte, visticamāk, nepārsniegs vidējos rādītājus.

Tomēr vienmēr ir atšķirības gripas ietekmē uz atsevišķām iedzīvotāju grupām, piemēram, bērni slimo biežāk, taču vecāki cilvēki slimo smagāk, jo hronisku slimību dēļ bieži attīstās komplikācijas, atzīmēja Jansone.

Vaicāta, kā salīdzinoši siltais laiks varētu ietekmēt gripas izplatību, Jansone sacīja, ka laika apstākļiem ir nozīme, taču tā nav noteicoša gripas epidēmijas ietekmē.

Tomēr būtiska loma ir tam, kādi gripas vīrusi cirkulē šajā sezonā, – vai tie ir līdzīgi, vai atšķiras no iepriekšējo sezonu vīrusiem, cik liels uzņēmīgo iedzīvotāju daudzums populācijā, arī cik liels vakcinēto īpatsvars un cik liels iedzīvotāju īpatsvars pagājušajā sezonā slimojis ar līdzīgiem vīrusiem.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā ambulatorajās ārstniecības iestādēs reģistrēti trīs gripas gadījumi, savukārt par slimnīcās nogādātiem gripas pacientiem ziņas nav saņemtas.

Vēl nedēļu iepriekš tika reģistrēti četri gripas gadījumi. Kopumā līdz šim reģistrēti desmit saslimšanas gadījumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+