×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Griškānos “Vienotības” vēlēšanu biļeteni aizpildīti kā “ar vienu roku” (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Rēzeknes novada Griškānu pagastā, apkopojot 12.Saeimas vēlēšanu rezultātus, komisijas locekļiem radies iespaids, ka “Vienotības” vēlēšanu biļeteni aizpildīti kā “ar vienu roku”, pastāstīja Griškānu pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aivars Vigups.

“Parasti jau cilvēki balso dažādi, dažādi aizpilda vēlēšanu biļetenus, dažādi liek plusus un mīnusus. Šoreiz, skaitot balsis, radās iespaids, ka vairāki “Vienotības” biļeteni bijuši aizpildīti kā ar vienu roku, kā zem lineāla. Tā vien šķiet, ka kāds mājās aizpildījis biļetenus tā, kā vajag, un tad izdalījis tos balsotājiem,” stāstīja Vigups.

Lai arī tagad cilvēki baumojot par, iespējams, notikušo balsu pirkšanu, vēlēšanu dienā nedz vēlēšanu iecirknī, nedz arī tā tuvumā nekas aizdomīgs nav ticis manīts, atzina vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs.

Līdzīgu viedokli pauda arī Silmalas pagasta vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lolita Ļoļāne: “Vēlēšanu dienā nekas aizdomīgs nedz vēlēšanu iecirknī, nedz tā tuvumā netika manīts. Izbrīnu radīja vien balsu skaitīšanā konstatētā vienprātība, ar kādu daudzi vēlētāji bija balsojuši par “Vienotību”, līdzīgi liekot plusus “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājam Dzintaram Zaķim un pārējos kandidātus svītrojot.”.

Savukārt Čornajas pagastā vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Kučers pastāstīja, ka vēlēšanas esot aizritējušas bez starpgadījumiem un aizdomām par iespējamo balsu pirkšanu. Neesot dzirdētas arī baumas par iespējamajiem balsu pirkšanas gadījumiem. Tāpat nekādas aizdomas par, iespējams, negodīgu rīcību vēlēšanu laikā nav radījusi balsu skaitīšana.

Jau ziņots, ka Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un “Vienotības” vietējās nodaļas vadītājs Juris Vidiņš vērsies Drošības policijā (DP) ar lūgumu izvērtēt iespējamos balsu pirkšanas gadījumus Latgalē, lai panāktu Zaķa ievēlēšanu Saeimā. Vidiņš stāstīja, ka viņa rīcībā esot atsevišķi fakti, kas liecinot par masveidīgu vēlētāju balsu pirkšanu atsevišķos Latgales novados.

Par “vajadzīgo balsojumu” piedāvātās naudas summas svārstījušās no 5 līdz 40 eiro atkarībā no vietas, kur tikušas pirktas – “dziļos laukos” piedāvāti pieci eiro, tuvāk pilsētai maksa bijusi augstāka – līdz pat 40 eiro, stāstīja Vidiņš.

Vidiņš gan neapgalvoja, ka šo balsu pirkšanu par labu sev būtu organizējis pats Zaķis, taču uzsvēra, ka parasti neesot “dūmu bez uguns”, un šis esot viens no šādiem gadījumiem. Par to liecinot arī svītrojumi atsevišķiem deputātu kandidātiem, kas esot bijuši vienādi.

Vidiņš viņa rīcībā esošo informāciju par iespējamajiem vēlētāju balsu pirkšanas gadījumiem nosūtījis ierakstītā vēstulē DP.
Zaķis noliedz Vidiņa pārmetumus un uzsver, ka kampaņa bija godīga.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) žurnālistiem sacīja, ka ir informēta par šādu vēstuli DP. Viņa norādīja, ka pēc DP pārbaudes par minētajiem faktiem varēs lemt par turpmāko rīcību. Politiķe neapstiprināja izskanējušo informāciju, ka Zaķis neturpinās vadīt “Vienotības” frakciju jaunajā sasaukumā, jo 12.Saeimā ievēlētie deputāti šo jautājumu vēl nav pārrunājuši.

Tikmēr citas partijas biedres jau asi kritizējušas iespējamo balsu pirkšanu.

Saeimas deputāte un Vidiņa meita Ilze Viņķele, kura pārvēlēta arī nākamajā sasaukumā, paziņojusi, – ja izskanējušie fakti gūs apstiprinājumu, Zaķa palikšana “Vienotībā” nebūšot iespējama, savukārt viņas kolēģe Lolita Čigāne pat uzskata, ka balsu pirkšana ir tik zemisks noziegums pret demokrātiju, ka pat pārbaudes uzsākšana par šādu iespēju vien izslēdz atrašanos augstos politiskos amatos.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Apbrīnojami, ka ir vēl tik stulbi cilvēki atbildīgos amatos!! Pietiek jau ar vienu uzpirkšanas gadījumu lai t. s. DP izmeklētu lietu… Esmu ievērojis- pie urnas neviens neatrodas, tātad var iemest vairākas aploksnes, bet kā ar sarakstiem? Vai tik pati vēlēšanu komisija nav iesaistīta -galīgi modrību zaudējuši. Cimdars noteikti jāpalaiž no amata -tikai tā!

 2. Kā var būt mājā aizpildīti biļeteni? Tad jau pie atbildības jāsauc Cimdars nevis Zaķis.Nebalsoju par Vienotību,bet nesaprotu ,kāpēc uzklūp tikai viņiem. Pārāk aizdomīgi.

 3. Drāza, drāza, es klāt stāvēju, svecīti turēju!

 4. Zaķis malacis! Parādīja Cimdara atpūtas nama darbu=== dažas vēlēšanas, pārējo laiku atpu’šas darba vietā!!!!

 5. un grib lai cilvēki piedalās politiķu pērkamās spēlītēs. piekrītu ka ja es neeju vēlēt gan jau par mani kāds ar nobalsos un ieliek plusu lai godīgi izskatās. un pasē spiedogs ir tik tāds nieks.

 6. Vienotībai Zaķis jāpadzen jau bija sen,sakarā ar Volvo lietu!

 7. Radio reklāmas tak dzirdam visā valstī… Un pirms vēlēšanām Latgales ļaudis uzrunāja god. Lāčplēsis un aicināja balsot par Dz.Zaķi un Vienotību. Kādēļ gan lauku ļaudis lai neklausītu Domes priekšsēdētājam…

 8. To jau visu vajaga pierādīt ,kas pirka ,kas pārdeva un kā vārdā tas notika un vai vispār tā bija?
  Varbūt ka tante teica tantei un pīle vien sanāca.

 9. Varbut, ka zaglis skrien visiem pa prieksu un blauj ‘keriet zagli!’???

 10. re kādas nelabas aizdomas krīt uz kristālskaidro “Vieno†ību”. vai uz tās fano†ājiem. nefirmīgi. kam ta vairāk (+)-ņu bija salikti?, Ābol†iņai un Zaķim?

 11. Paņemt jebkuras partijas tukšos biļetenus, kas stāvēja uz galda pie izejas no iecirkņa, nebija problēmu. Ņem cik gribi! Ja kādai partijai biļetenu čupiņa sāka dilt, tad to mudīgi papildināja komisijas darbinieces. Pēc tam mājās vai aiz stūra aizpildīt un iedot nopirktajiem balsotājiem jau ir tīrais sīkums. Lai gan drošāk ir vienoties ar iecirkņa komisijas augšgalu un visu nodarīt klusi -bez liekas skaņas un acīm -kā tas bieži vien notiek tiesu sistēmas garajos gaiteņos.

 12. čigānes k-dze,ir sakamvārds;neroc citam bedri -iekritīsi pats; Atcerotirs savus grēkus, -paklusētu!

  • latgalé viená pasvaldiba aizejot balsot redzu jau 25 gadi vienus un tos pasus cilvekus -pasi peregistre maate,tad blakus vinas meita un radiniece- nekádu svesu noverotaju no malas nebija nekad….ta ka viena partija mums vienmer uzvar-ZALIE ZEMNIEKI-katru reizi(jau ieprieks samaksaa,tám kas balsis skaita)tas ir normáli???

Draugiem Facebook Twitter Google+