Sports
Citi sporta veidi

Grīva izcīna 11. vietu pasaules čempionātā0

Reuters/Scanpix

Latvijas tāllēcēja Lauma Grīva svētdien Birmingemā ieņēma 11.vietu pasaules čempionāta vieglatlētikā telpās.

Latvijas sportiste labākajā no trim lēcieniem bija 6,34 metrus tāla, kas viņai deva 11.vietu 13 dalībnieču konkurencē.

Grīva pirmajā mēģinājumā aizlēca 6,18 metrus, tad bija 6,34 metrus tāla, bet trešajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 6,28 metri, netiekot starp astoņām labākajām, kuras pēc trim mēģinājumiem turpināja cīņu par medaļām. No astotās vietas, kuru ieguva Igaunijas sportiste Ksenija Balta, Grīva tobrīd atpalika par 14 centimetriem.

Tikmēr par pasaules čempioni kļuva titulētā Ivana Španoviča no Serbijas, kura ceturtajā mēģinājumā aizlēca 6,96 metrus tālu, kas ir šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē.

Otro vietu ieguva Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione un četrkārtējā pasaules čempione Britnija Rīza no ASV, kura aizlēca 6,89 metrus, kamēr bronzas medaļu ieguva vāciete Zostēne Moginara-Taruma ar 6,85 metrus tālu lēcienu.

Rīza ir arī trīskārtēja pasaules čempione telpās, taču šoreiz pirms diviem gadiem izcīnīto titulu aizstāvēt nespēja.

Španoviča 2014.gadā pasaules čempionātā telpās bija trešā, bet pirms diviem gadiem ieguva sudrabu, tagad tiekot pie pilna medaļu komplekta. Tāpat viņa ir divkārtēja Eiropas čempione telpās un reizi triumfējusi Vecā kontinenta meistarsacīkstēs stadionā, bet 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieguva bronzu.

Grīva šosezon telpās lēkusi 6,52 metru tālumā, pirms mēneša ar šādu rezultātu uzvarot sacensībās Francijā. Šis rezultāts tikai par vienu centimetru atpaliek no viņas personiskā rekorda, kas tika sasniegts pirms septiņiem gadiem Parīzē.

Saistītie raksti

Grīvas sasniegtie 6,52 metri ir šosezon pasaulē 43. labākais rezultāts, tiesa, vairākas tāllēcējas latvietes rezultātu pārspējušas vairākkārt. Ar savu šīs sezonas rezultātu viņa bija 11.vietā starp 13 pasaules čempionāta dalībniecēm.

Grīvas personīgais rekords stadionā ir 6,86 metri, ko viņa sasniedza 2011.gadā Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās Valmierā. Pērn pasaules čempionātā stadionā viņa ar 6,54 metriem izcīnīja devīto vietu, kas bija Latvijas sportistu augstākais rezultāts 2017.gada meistarsacīkstēs.

LA.lv