Latvijā
Kriminālziņas

Grīziņkalnā auto aizdedzinātājs tīksminās par pastrādāto un vicinās ar nazi0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Valsts policijas (VP) amatpersonas aizturējušas kādu vīrieti, kurš daudzdzīvokļu nama pagalmā Grīziņkalnā aizdedzināja automašīnu un mēģināja aizbēgt, aģentūrai LETA pavēstīja VP.

VP skaidroja, ka vīrietis piegājis pie automašīnas, aplējis to ar kādu šķidrumu un aizdedzinājis. Kamēr automašīnas īpašnieks mēģinājis noskaidrot notikušā apstākļus, divi citi vīrieši pamanījuši iespējamo vainīgo sēžam otrā ielas pusē un noraugāmies uz notiekošo. Vīrieši mēģinājuši aizturēt vaininieku, taču viņš izvilcis nazi, sācis ar to vicināties un skrējis prom no notikuma vietas. Vīrieši, nenobīstoties no agresīvi noskaņotās personas, metušies viņam pakaļ. Tikmēr aculiecinieki piezvanījuši VP un ziņojuši par notikušo. Notikuma vietā ieradušies Speciālo uzdevumu bataljona darbinieki, kuri arī mēģinājuši aizturēt iespējamo vainīgo.

Tā vietā, lai izpildītu policijas darbinieku likumīgās prasības, vainīgais turpinājis skriet prom, pa ceļam aplejot ar nezināmas izcelsmes šķidrumu, kas pēc smaržas atgādinājis degšķidrumu, policijas automašīnu un vienu no policijas darbiniekiem. Lai agresīvo vīrieti varētu aizturēt, likumsargiem nācās pielietot speciālos līdzekļus.

38 gadus vecais aizturētais vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Saistītie raksti

Aizturēšanas brīdī policistiem radās aizdomas, ka vīrietis atrodas apreibinošo vielu ietekmē, tāpēc nogādāja viņu medicīnas iestādē ekspertīzes veikšanai.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta otrās daļas – par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat vīrietis var tikt saukts pie atbildības par pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti notikušā apstākļi.

LA.lv